Сила Незнайомця

«Господь же – то Дух, а де Дух Господній, там воля» (2Кор. 3:17), – згідно цих біблійних слів можна дійти висновку, що лише перебуваючи в Господові, вірячи і покладаючись на Нього, людина може набути справжньої свободи. А точніше, свободи від гріха, адже саме таку свободу дає людині Бог. Проте багато людей не погоджується на Господні «правила гри», воліючи залишатись «вільними» від Бога, а насправді бути надалі поневоленими гріху.

Гріх для цих людей є привабливішим, про що користуючись образами темряви і світла колись відкрив Никодиму Господь Ісус Христос: «Світло на світ прибуло, люди ж темряву більш полюбили, як світло, лихі бо були їхні вчинки! Бо кожен, хто робить лихе, ненавидить світло, і не приходить до світла, щоб не зганено вчинків його. А хто робить за правдою, той до світла йде, щоб діла його виявились, бо зроблені в Бозі вони» (Ів. 3:19-21).

Гріх поневолює людину, при чому деколи до такої міри, що людина не бачить для себе жодної альтернативи, окрім гріха. І навіть, коли Господь показує альтернативу гріху – чисте, богобійне життя, людина все одно вибирає старе, можливо, зовсім некомфортне, але цілком звичне для неї життя. Як це свого часу зробили жителі Гадаринської землі, про що нам розповідає євангеліст Лука. Пригадаймо, які події передували їхньому проханню Христові, «щоб пішов Він від них», бо, як зауважує євангеліст, «великий… страх обгорнув їх» (Лк. 8:37), перед Господньою владою над бісами.

Перед цим Христос зцілив їхнього земляка від бісівського панування, при чому бісів у цьому нещасному було настільки багато, що ім’я їм було «Леґіон». Тому не дивно, чому ланцюги й кайдани не могли стримати бісівську силу, яка перебувала в ньому, і оточуючі люди могли на власні очі переконатися в масштабах цієї силі. Але тут з’являється Невідомий, Який лише одним словом виганяє це демонське полчище, що лише від одного Його вигляду трепетало і благало пощади. А величезне стадо свиней, в яке з дозволу Спасителя вселилися демони, і що невдовзі кинулось «із кручі до озера» (Лк. 8:33), і потонуло, без сумніву ще більше вразило оточення і переконало найбільших скептиків у тому, що Той, Хто дістався з протилежного боку озера, значно потужніший за ти сили, що донедавна панували в їхньому краю.

Від цього дійсно можна ще й як злякатися. Але в сили Незнайомця була суттєва відмінність – вона несла благо: «І прийшли до Ісуса й знайшли, що той чоловік, що демони вийшли із нього, сидів при ногах Ісусових вдягнений та при умі» (Лк. 8:35). Господь здатен творити, біси – руйнувати. Проте Господу деколи доводиться руйнувати створене бісами і гріхами людськими, щоб на руїнах старого з’явився благий початок. У цій істині на власні очі переконалися жителі Гадаринської землі. Переконалися і не захотіли, щоб той Незнайомець зробив подібне перетворення в їхньому житті. Гріх з усіма незручностями і тяжкими наслідками виявився для них привабливішим ніж те благо, яке міг для них дати той Незнайомець.

Подібним образом поводяться багато людей і понині, не дозволяючи щоб той Незнайомець ввійшов в їх сіре, буденне життя і преобразив його. Сірість для них виявляється більш прийнятною ніж Незнайомець. Навіть, як це з’ясується згодом, цим Незнайомцем є Господь Бог.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docСила Незнайомця


Ваш коментар: