Як виходити з посту?

Отже, ми підійшли до останнього, що нам необхідно розглянути, вивчаючи піст. Це дуже важлива частина. Ви можете втратити багато користі від посту, якщо не мудро вийдете з нього. Дехто з нас не усвідомлює, що англійське слово breakfast («сніданок») означає їду, якою ви перериваєте піст (break – ламати, порушувати, переривати; fast – піст). Але деякі люди так багато їдять на ніч, що їх шлунки не відпочивають навіть вночі. Іншими словами, їм нічого припиняти своїм сніданком.

Після посту завжди починайте живлення з легкої їжі, навіть якщо ви постили недовго. Не починайте з насиченої, жирної і важкої їжі. Прийнятніше почати з сирих салатів або фруктів. Зі свого досвіду скажу, якщо ви почнете із сирого салату або зелені (салат-латук), то це здійснить неймовірну очищувальну роботу для усього вашого організму. Це подібно до щітки очистить ваш кишечник. Я знаю це з власного досвіду.

Наступне, що нам потрібно утямити – чим триваліший піст, тим більш поступово нам доводиться з нього виходити. Хтось сказав, що на припинення посту слід витратити стільки ж часу, скільки ми витратили на сам піст. Не думаю, що слід у точності дотримуватися такого співвідношення, але постивши тривалий час (понад три тижні), я виявив, що мій шлунок стає як у маленької дитини. Мені довелося бути украй обережним з власним живленням, начебто я годував дитину, і на повернення до нормальної їжі йшло, щонайменше, близько тижня.

Тут вам реально необхідно використати самоконтроль, бо коли ви постите, після 2-х або 3-х днів, ви не відчуваєте голоду, але коли ви почнете приймати їжу знову, голод повернеться, і тут вам дійсно треба тримати себе в руках. У вас у голові можуть з’явитися картини усього того, що ви любите поїсти, але ви не можете відпустити гальма, щоб не зашкодити собі занадто швидким або безрозсудним виходом з посту.

Отже, у результаті посту, навіть якщо це лише пара днів, ваш шлунок скоротиться в розмірах. Зауважу що, як правило, безрозсудно розширювати свій шлунок до колишніх розмірів. У більшості людей на Заході занадто розтягнуті шлунки. Ви виявите, що коли ви почнете живитися після посту, то відчуєте ситість швидше, ніж це було раніше. Звичка спонукатиме вас доїсти їжу, але мудрість скаже: «Чом би не зупинитися на цьому? Адже вже досить». Отже, піст – це також спосіб змінити ваші звички живлення, що необхідно багатьом з нас. Проте якщо ви плануєте схуднути або зменшити вагу, тільки піст не вирішить ваших проблем. Ви втратите пару кілограмів, але потім також швидко їх і наберете, поки не почнете поєднувати піст зі зміною програми живлення.

На закінчення

Отже, ми розглянули багато практичних аспектів посту. Ми побачили, що постити – це явна воля Божа, і Він обіцяв віддати тим, хто шукатиме Його в посту, відповідно до Слова Божого. Ми перерахували декілька Біблійних цілей посту: 1) упокорювати себе; 2) наблизитися до Бога; 3) ясніше зрозуміти Слово Боже; 4) зрозуміти волю Божу і прийняти водійство для нашого життя; 5) прийняти зцілення і звільнення від злих духів; 6) отримати Боже втручання під час особливої кризи або при виникненні деяких проблем, нерозв’язних звичайними способами; 7) клопотання про інших.

Ми також побачили, що мотиви нашого посту набагато важливіші, ніж тривалість посту. Для тих, хто не постив раніше, мудро почати з короткого посту і поступово переходити до триваліших постів.

Під час посту нам необхідно більшу частину часу приділяти вивченню Біблії і молитві, зберігати себе від духовних атак і виключити релігійні хвастощі.

Ми вказали також на те, що через сучасний спосіб життя більшість людей може відчувати на собі певні фізичні реакції на ранніх стадіях посту. Такі реакції, як правило, є ознакою того, що енергія нашої крові здійснює украй потрібну нам очищувальну роботу в різних частинах нашого тіла.

Ми також відкрили паралель між постом і суботою, що заохочує нас поєднувати піст з відпочинком і пошуком Господа.

Нарешті, ми поговорили про те, як слід виходити з посту, щоб отримати максимум користі з нього.

Піст – це і наш обов’язок, і наш привілей як християн. Давайте дамо відповідь на Божий заклик: молитися і постити – індивідуально і спільно – вірячи, що Він виконає Свою обіцянку нагородити тих, хто старанно шукає Його.

Попередній запис

Субота і піст

Є ще одна важлива грань, яка виходить за рамки теми посту, – це питання про відділення часу для Бога. Ми ... Читати далі