Молитва, коли людині набридло життя в місті

Господи, спробую знайти бодай трохи тиші під час розмови з Тобою. Перепрошую, що я розцінюю цю молитву як терапевтичний сеанс, та мені дуже потрібна тиша… Боже, не гнівайся на мене, просто я прагну бодай трохи спокою. «У тіні Своїх крил заховай Ти мене» (Пс. 17:8).

Коли я дивлюся на цей передпокій пекла, тобто місто в години пік, то думаю собі: як це можливо, що ще не так давно тисячі, мільйони людей радісно (і гадаючи, що зловили Тебе, Боже, за бороду) залишали свої села і переїжджали до залізобетонних мурашників у міських мікрорайонах?

Адже міста, особливо ті найбільші, просто НЕЛЮДСЬКІ!

Багато хто цього вже й не помічає. Люди, якщо в них є трохи грошей, купують будиночки десь у передмісті, або й у віддалених селах, щоби там натішитися зеленню дерев та ранковою тишею, в якій десь далеко чути пташиний снів. І його не заглушує гуркіт моторів, а блакить неба не затіняє смердюча хмара смогу та кіптяви із заводських труб.

І знову (вже вкотре?) виявляю, що те, що створили Твої руки, і чого ми ще не спотворили своїм розумом та руками, справді найкраще!

Боже, я знову й знову чую слова славословного гимну з Біблії: «Благословіте Господа, пагорби й гори! Хваліте й возносіте Його повіки. Благослови Господа все, що на землі виростає, джерела, моря й ріки, морські потвори й все, що кишить у водах, усі небесні птиці, всі дикі звірі й худоба, хваліте Господа й возносіте Його повіки!» (див. Дан. 3:75-81).

Поки що я не можу переїхати з міста. Просто не можу собі цього дозволити. Та я думаю про це ледь не кожного дня. Щоби бути ближче до світу, який створили Твої руки. Щоб мати в собі трохи миру. Щоби жити природніше.

А зараз я прошу, Господи, подай мені душевний мир, щоб я міг добре прожити наступні кілька днів. Аж до суботи, коли я, врешті, поїду з рідними до лісу.

Попередній запис

Молитва людини, яка хоче «відновитися в мисленні»

Мій Господи, мені не вистачає свіжости. Я бачу, що кожного дня я щораз більше заглиблююся у вибоїни, які означив собі ... Читати далі

Наступний запис

Молитва на довгий, морозний і похмурий, грудневий вечір

Мій Господи, як мені погано... З мене досить цієї темряви. І холоду, який протискається до помешкання через усі можливі щілини. ... Читати далі