Захисні механізми (Лк. 5:33-39)

Чому учні Іванові часто постять та моляться, також і фарисейські, а Твої споживають та п’ють?

Людська психіка виробила різні захисні механізми, які полегшують життя, але водночас вводять у це життя елементи фальші й неправди.

Євреї могли сказати: «Іван Христитель і його учні часто постять і багато моляться. Це чудово, але це не для звичайного смертного, не для нас». Пізніше, зустрівши Ісуса та Його учнів, можливо під час чергової учти, в якій це товариство охоче брало участь, могли сказати: «Це звичайні люди – їдять і п’ють, тож який авторитет можуть мати, не варто їх слухати».

Завжди можемо пояснити свою поведінку, завжди можемо себе виправдати й вибілити. Здобудемо спокій душі та зануримося в облуду й фальш.

Правда часто буває болісною, незручною, але тільки вона є світлом. Це правда чинить так, що наше життя стає праведним, чесним, шляхетним. Правду можна відкинути, але тоді людина дає тріщину, втрачає щось важливе.

Попередній запис

Непорочно зачаті (Лк. 5:27-32)

Не прийшов Я, щоб праведних кликати до покаяння, а грішних. Господь Ісус прийшов спасти всіх людей. Приймаємо це як істину ... Читати далі

Наступний запис

Дух Христовий (Лк. 6:1-5)

Син Людський – Господь і суботі! Дух важливіший від букви. Нас смішить, коли хтось прискіпливо дотримується правил, вказівок, параграфів, навіть ... Читати далі