Середні частини серіалу (Мр. 1:14-20)

Збулися часи, і Боже Царство наблизилось. Покайтеся, і віруйте в Євангелію!

Стівен Спілберґ любить повторювати, що найважливішими у фільмі є перші й останні п’ять хвилин. Не сказав нічого нового – запозичив це правило в Ісуса. Останні п’ять хвилин фільму під назвою Євангеліє – це смерть і воскресіння Ісуса. А впродовж перших п’яти хвилин Ісус проповідує навернення: «Збулися часи, і Боже Царство наблизилось. Покайтеся, і віруйте в Євангелію!» (Мр. 1:15). Середину заповнюють Його добрі слова й добрі вчинки.

Якщо б ми сьогодні послухали проповіді в наших храмах, то виявилось би, що в них найчастіше висвітлюють середні частини серіалу: Господь Ісус був добрий, тож і ми маємо бути добрі. Замало розповідають про смерть і воскресіння та замало про навернення.

А тимчасом «коли ж бо Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна також віра ваша» (1Кор. 15:14). Якщо ми не навернулися, нам не допоможуть ані наші добрі вчинки, ані наше чудове життя. Нас спасає не моральність, а віра в Того, хто більший від смерти й від наших гріхів.

Попередній запис

Улюблені діти (Мр. 1:6-11)

І голос із неба почувся: Ти Син Мій Улюблений, що Я вподобав Його! Багато хто чимало дав би за те, ... Читати далі

Наступний запис

Щось більше, ніж шматок м’яса (Мр. 1:21-28)

Що це таке? Нова наука із потугою! Можна світ описувати, але ліпше його змінювати. Так твердив такий собі Карл Маркс. ... Читати далі