Господній прихід

«Я ж Господня раба: нехай буде мені згідно з словом твоїм!» (Лк. 1:38), – більш за все, проста сільська дівчина на ім’я Міріям, або більш звичне для нас – Марія, навіть припустити не могла, що її згода змінить у прямому сенсі історію людства. І щоб переконатися в цьому, варто лише поглянути на календар: саме літочислення на ньому свідчить про те скільки років минуло з події, що станеться буквально через 9 місяців після візиту до неї архангела Гавриїла, народження її Сина, Господа нашого Ісуса Христа. Але народження Спасителя було б неможливим, якби не було події Благовіщення, якби Марія не зголосилася на це.

Тільки вдумайтеся, хід історії людства змінила нікому невідома на той момент проста сільська дівчина з глухого селища на околиці Римської імперії. Імперії, яка сама менше ніж через 3 століття визнає в її Сині Господа і Спасителя. Та що там імперії! Весь світ почув про неї і подію Благовіщення, і пам’ятає про це вже дві тисячі років. Зникали та забувалися цілі держави разом з їхніми мешканцями, ішли в небуття величезні імперії, а про Марію з Назарету і Благовіщення пам’ятають ще досі. Чим вам не доказ надважливості цієї події для всього людства?

«Але Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити мудрих, і немічне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильне, і простих світу, і погорджених, і незначних вибрав Бог, щоб значне знівечити» (1Кор. 1:27,28), – а ці слова з послання апостола Павла до Коринтської церкви стосуються не тільки Діви Марії, але всіх, хто готовий піти за Христом, хто готовий повторити вслід за нею: «Боже, нехай буде воля Твоя, а не моя!». Звісно, наша згода не матиме такого вселенського значення як згода Марії, проте її буде цілком достатньо щоб кардинально змінити наше особисте життя, а заразом з ним і життя наших близьких і оточуючих, і, що найголовніше, відкриє нам шлях до Небесного Царства. Власне заради цього і сталося Благовіщення, заради цього Господь Ісус Христос і прийшов у цей світ.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docГосподній прихід


Ваш коментар: