Водій, пілот і пасажир (Мт. 16:13-23)

І, набік відвівши Його, … став Йому докоряти.

Кому з водіїв подобається, коли якийсь пасажир, особливо випадковий, починає давати йому цінні поради такого штибу: «Зміни смугу», «Обережно, поворот», «Пригальмуй», «Поверни», «Піддай газу», «Ліпше було поїхати туди», «Увімкни четверту передачу», «Не забувай увімкнути поворот» тощо?

Нас це нервує, але самі чинимо так само щодо Ісуса. Євангеліє каже, що «І, набік відвівши Його, Петро став Йому докоряти й казати: Змилуйся, Господи, такого Тобі хай не буде!» (Мт. 16:22). Ми чинимо так само – відводимо Ісуса набік і вчимо Його, що має робити, як і коли. Продаємо Йому свої ідеї щодо життя та вчимо своєї філософії.

Забуваємо про одне – що своє життя проживаємо з людської перспективи, спотвореної певною приземленістю, обмеженим горизонтом. Ісус бачить інакше – краще, дальше, мудріше. Замість того, щоби бавитися в пілота, ліпше сядь позаду та повір, що разом із Ним дістанешся туди, куди треба.

Попередній запис

Будування Церкви (Мт. 16:13-20)

І на скелі оцій побудую Я Церкву Свою. Петро став опорою – скелею, на якій Ісус почав будувати Свою Церкву. ... Читати далі

Наступний запис

Зійти з второваного шляху (Мт. 16:21-27)

Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста, та й іде вслід ... Читати далі