Шлюб, укладений під примусом, недійсний (Мт. 9:14-15)

Хіба можуть гості весільні сумувати, поки з ними ще є молодий?

Постити чи не постити – ось питання? Питання доволі важливе, суттєве, але другорядне, якщо порівняти його з істотнішим питанням: ким є для тебе Ісус Христос? У Євангелії Ісус виявляє, ким хоче бути для нас – хоче бути Нареченим.

А ми? Ким маємо бути для Нього? Сьогоднішнє Євангеліє натякає, що ми є кимось на зразок весільних гостей. Якщо тебе запрошують на весілля, то це вирізнення, свідчення тісного зв’язку та близькости. Це також нагода для радости, особливо коли ми вже перехворіли фінансову втрату, пов’язану з придбанням весільного подарунка.

У контексті цілої Біблії все це набуває ще глибшого змісту – маємо на цьому весіллі з Нареченим стати самою Нареченою. Звідки взявся такий образ? Це ідея самого Ісуса. Ісус хоче бути близьким до нас, хоче любити нас, хоче бути пов’язаним із нами. Цю близькість, навіть інтимність, Біблія змальовує у вигляді зв’язку, який існує між чоловіком і жінкою, котрі кохають одне одного. Завдяки цим добре зрозумілим людині стосункам маємо певне уявлення про те, чого хоче від нас Ісус – хоче любови. А з другого боку, таке порівняння неймовірно облагороджує людську любов – але це вже інша тема.

Тож поміркуймо, ким є для кожного з нас Ісус Христос? Мітом, історією, глибоким переживанням, прикладом, суддею, Вседержителем? Має бути Нареченим. Чи стане Ним, залежить від доброї волі й згоди кожного з нас. Адже шлюб, укладений під примусом, недійсний.

Попередній запис

На голові чи на ногах? (Мт. 9:9-13)

Іди за Мною! Той устав, і пішов услід за Ним. Зустріти Ісуса – означає змінити своє життя. І тут ідеться ... Читати далі

Наступний запис

Перевірка дружби (Мт. 9:14-17)

Чому постимо ми й фарисеї, а учні Твої не постять? Важко поєднувати нове зі старим. Мені однаково важко уявити собі ... Читати далі