Праведніший від пароха (Мт. 5:20-26)

Коли праведність ваша не буде рясніша, як книжників та фарисеїв.

Часто дивимося на представників церковних еліт, як на тих, кого першими покликано до святости, як на людей, що є фахівцями з усіх питань, пов’язаних із Господом Богом. Моляться за нас, служать Святу Літургію, показують, як маємо жити. Через те, що постійно контактують зі святими речами, складається враження, що живуть в іншому світі – у такому собі передпокої неба.

Євангеліє, проте, руйнує таке стереотипне мислення. «Кажу бо Я вам: коли праведність ваша не буде рясніша, як книжників та фарисеїв, то не ввійдете в Царство Небесне!» (Мт. 5:20).

Отож потрібне щось більше. Більша досконалість, аніж досконалість еліти, більша святість. Потрібне щось більше, і цього потребує кожен член Церкви – і той, хто стоїть біля вівтаря й провадить молитву, і той, хто ховається «під хорами». У Церкві немає членів першої, другої чи третьої категорії. Церква є найдосконалішою демократією, бо всі постанемо перед Богом як рівні. Будемо зважені однією вагою та відповімо на те саме запитання: що вчинили з Його любов’ю?

Попередній запис

Церква в канаві (Мт. 5:17-19)

Ані йота єдина, ані жаден значок із Закону не минеться. Достатньо викрутити з колеса автомобіля один гвинтик, і за деякий ... Читати далі

Наступний запис

Дурніший від койота (Мт. 5:27-32)

І як правиця твоя спокушає тебе, відітни її й кинь від себе. Щоб звільнитися з пастки, койот готовий відгризти собі ... Читати далі