Чи в церкві можна сміятися? (Мт. 5:1-12)

Будуть утішені.

За допомогою слова «блаженні» перекладачі грецького оригіналу Євангелія від Матвія намагалися передати термін makarios. Саме це почули ми в прочитаному хвилю тому уривку. Проте є перекладачі, які твердять, що точнішим перекладом слова makarios було б слово «щасливий». А отже: «Щасливі вбогі духом… Щасливі лагідні… Щасливі засмучені… Щасливі голодні та спрагнені правди…» (пор.: Мт. 5:3-6).

Можливість саме такого перекладу прологу Нагірної проповіді провокує звернути увагу на певне цікаве явище нашої релігійности. Отож, у церкві цілком прийнятно плакати, бути засмученим, сидіти з кислою міною, поводитися серйозно. А от сміятися, плескати в долоні або, не дай Боже, танцювати чи ще в якийсь інший спосіб виявляти свою радість – дуже підозріло. Дивні крайнощі.

Дивні, бо, як казав один актор у популярному фільмі, «у певних справах не треба перегинати палицю». Не можна дотримуватися крайніх позицій і прикидатися, роблячи штучні міни. Важливо бути щирим і природним.

Я вважаю, що віра, усвідомлення того, що Ісус спас мене, є джерелом великої радости, джерелом справжнього щастя. І цього щастя не треба боятися, треба виявляти його – зокрема й у церкві.

А якщо Ісус не спас мене, якщо не перебуваю поруч із Ним? Тоді, справді, немає підстав сміятися і почуватися щасливим. Хтось мудрий сказав: «Сумний святий – ніякий не святий». Отож, радісне обличчя християнина – це дзеркало, в якому відображається сила його віри та любови до Бога. Але те, чи залишишся в сумній масці релігійної серйозности, чи покажеш світові обличчя радісної людини, яка вірить у воскреслого Ісуса, залежить лише від тебе. Кожен із нас сам мусить відповісти на запитання, чи по-справжньому вірить і чи віра є джерелом його радости.

Попередній запис

Підеш туди, куди очі поведуть (Мт. 4:18-22)

Побачив двох братів. Подивився на Петра й Андрія – і вони пішли за Ним. Глянув на синів Зеведеєвих – і ... Читати далі

Наступний запис

Хто має рацію? (Мт. 5:1-12)

Блаженні... Одні кажуть, що хто сильніший, той і ліпший, що важать лише гроші, що треба всіх навколо розштовхувати ліктями, думати ... Читати далі