Царство Небесне в нашому житті

У світі на даний момент існує близько 200 незалежних держав-царств! Проте є одне царство котре всім багатьом відоме, але мало ким визнане. Багато є громадян цього царства, однак мало хто перебуває в ньому. Однак кордони його завжди відкриті. Усі говорять про те як добре в тому царстві, однак мало хто спішить потрапити до нього. Хто знає як воно називається? Це є Царство Небесне! У цій статі розглянемо значення Царства Небесного в нашому житті!

Царство Небесне це не щось далеке, що доступне людині лише після смерті. Воно розпочинається вже за людського життя на землі, а продовжується після смерті. Христос казав, що “Царство Боже всередині вас є” (Лк. 17:21) вже тут на землі. Однак правдою є те, що не кожен з нас може відчувати Царство Боже. Чому? По-перше, можливо ми і не шукаємо його. По-друге, ми можемо уявляти собі Царство Боже в спотвореному розумінні. Щоб мати правильні уявлення про Царство Боже потрібно прочитати в апостола Павла, котрий пише, що “Царство Боже – не їжа і питво, але праведність, і мир, і радість у Святому Духові” (Рим. 14:17). Тому, щоб відчувати Царство Боже за життя ми, по-перше, повинні усвідомити правдиве значення Божого Царства, а по-друге шукати його протягом нашого життя.

Щоб потрапити в якусь країну світу нам потрібно докласти чимало зусиль. Зрештою нам потрібно відкрити візу, що є перепусткою до в’їзду в іншу країну. Що дозволяє нам потрапити до Царства Небесного? Громадянами Царства Небесного ми стаємо через таїнство хрещення. Однак скоюючи гріх ми відкидаємо його. Тому покаяння є візою, котра повертає нас до Царства Небесного ще за життя.

Кожна держава світу відзначається певними ознаками. Вони мають власну економіку, географічне розташування, певну територію та ін. Збираючи ці дані ми здатні зробити опис тієї чи іншої країни. Як же ми можемо описати Царство Небесне? Адже воно здавалося б не має нічого з вищезгаданих речей. Однак апостол подарував прекрасний короткий та влучний опис Царство Божого, котрий ми згадували вище. Він сказав що Царство Небесне – це “праведність, і мир, і радість у Святому Духові” (Рим. 14:17). Тому економікою Царства Небесного є праведність, мир і радість.

Є багато різних держав у світі. Практично кожна з них має конституцію. “Конституція – установлення, устрій, порядок – основний державний документ країни”. Він є основним гарантом прав та обов’язків громадян. Царство Боже має свою власну Конституцію. Через дотримання цієї Конституції ми можемо виключити чи включити себе в список громадян Царства Божого. Яка ж це Конституція Царства Божого? – Євангеліє. Тому, щоб бути реальними, а не формальними громадянами Царства Божого, ми ЗОБОВ’ЯЗАНІ читати та знати Євангеліє!

Більшість держав мають президента, котрий управляє цією державою. Що означає вислів “Царство Небесне”? Він демонструє нам те, що це є Царство де царює Бог. Тому Царство Боже має свого царя, котрим є Бог, і ті люди, які визнають Ісуса як президента свого життя, є справжніми громадянами Царства Небесного. Визнавати Його як свого Президента означає дозволити керувати Йому нашим життям!

Дуже часто ми хочемо користуватися певними привілеями. Однак рідше коли хочемо виконувати обов’язки, які на нас покладені. Правами громадян Царства Небесного може користуватися лише той, хто намагається дотримуватися його обов’язків.

А як ми виключаємо себе із списку громадян Царства Небесного? Хтось може сказати, що гріх позбавляє нас Царства Божого. Однак хочеться додати, що не гріх, але відсутність покаяння за скоєний гріх позбавляє нас Царства Божого. Прекрасним прикладом для нас є цар Давид. Він скоїв великий гріх, убивши свого вірного слугу Урію. Однак через покаяння він був помилуваний Богом, і, напевно, тепер перебуває в Царстві Божому! Тому навіть скоївши гріх, намагаймося збудити в собі покаяння, аби повернути Царство Боже до свого серця!

Останнє, про що хочеться згадати – це “Золотий закон” Царства Небесного! Багато країн світу намагаються прийняти закони, які б дарували їм мирне та щасливе життя. Однак громадянам Царства Божого не потрібно про це думати. Нам потрібно лише практикувати ці закони у своєму житті. От як звучить “Золотий закон”: “Як хочете, щоб робили вам люди, так і ви робіть їм” (Лк. 6:31). Робити ближнім те, чого самі прагнемо аби нам робили! Та навіть більше: “Любіть ворогів ваших, благословляйте тих, хто проклинає вас, добро творіть тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто кривдить і гонить вас” (Мф. 5:44). Практикування цього закону неодмінно подарує нам мирне та щасливе життя. Отже,

  • Царство Небесне доступне нам не лише після смерті, але вже за життя;
  • хрещення робить нас громадянами Царства Божого;
  • гріх депортує нас із Царства Божого, а покаяння – повертає нас до Царства Божого;
  • Євангелія – конституція Царства Божого;
  • Царство Боже – означає зробити Ісуса Царем свого життя;
  • “Золотий закон” Царства Небесного – робити іншим те, чого самі прагнемо аби нам робили.

За матеріалами сайту ukrchurchorlando.com

Попередній запис

Царство Небесне – яке воно насправді

Ісус вчить людей на березі моря, Джеймс Тіссо Що ж воно тоді таке, це Царство? Про ... Читати далі

Наступний запис

Знайти відповіді

В одному із своїх послань апостол Павло вказав, що «всі шукають свого, а не того, що угодно Ісусу Христу» (Флп. ... Читати далі