Секрет доброї проповіді

Сучасні люди воліють отримувати на свої питання прості та одночасно вичерпні відповіді. Ця тенденція не оминула й Церкву. Загалом, це не має дивувати, адже Церкву складають цілком пересічні обивателі, з усіма відповідними вадами і слабостями. Цей факт досить часто дивує людей «зовнішніх», які вважають, що в Церкві мають перебувати (чи перебувають – у цьому питання немає одностайності) святі люди. Цим людям невтямки, що Церква заснована Господом Ісусом Христом саме заради грішників, тих самих обивателів, щоб вони завдяки Його благодаті стали святими.

І от у середовищі цих «святих обивателів» часто виникає питання: що треба зробити, щоб оточуючі почули нашу проповідь, або ж, висловлюючись дещо інакше: у чому полягає секрет доброї проповіді? Зважаючи на сьогоднішні реалії, відповідь очікується проста, вичерпна, і бажано, не дуже складна для виконання. Як це не дивно, але така відповідь є – це втілювати власним життям біблійні принципи (ідеали): «Ви – світло світу. Не може сховатися місто, яке стоїть на верху гори. І не запалюють світильник, щоб поставити його під посудину, але на свічник, – і світить всім у домі. Так нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного» (Мф. 5:14-16).

Саме про це свідчить наступна житейська історія:

72-РІЧНИЙ ІТАЛІЙСЬКИЙ СВЯЩЕННИК ПОМЕР, ВІДМОВИВШИСЬ ВІД ШТУЧНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ ЗАРАДИ ПОРЯТУНКУ МОЛОДИХ

Інфікований коронавірусом 72-річний священик Джузеппе Берарделлі помер у лікарні після того, як відмовився від підключення до апарату штучної вентиляції легень. Він попросив медиків рятувати молодших хворих. Про це пишуть італійські ЗМІ, називаючи жест священика «християнським героїзмом».

Отець Берарделлі походив з місцевості Касніго біля Бергамо, що є епіцентром пандемії в Італії. З якогось часу в священика почалися проблеми зі здоров’ям. Після зараження коронавірусом у нього з’явилися серйозні ускладнення, які потребували підключення до апарату штучної вентиляції легень.

Як повідомляють італійські ЗМІ, він був свідомий того, що його життя добігає кінця. Отець Джузеппе настояв, щоб до апарату штучної вентиляції підключили молодшого пацієнта, якого він зовсім не знав. Сам же він помер у лікарні в Ловере. (джерело).

Певно, за роки свого служіння цей священик проголосив багато проповідей, але без сумніву, цей вчинок став його найкращою проповіддю: «Немає більше від тієї любови, як хто душу свою покладе за друзів своїх» (Ін. 15:13).

Джузеппе Берарделлі

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docСекрет доброї проповіді


Ваш коментар: