Терпіння потрібне кожному

У наше століття швидкостей люди хочуть мати все тут і зараз. Усі відразу хочуть стати багатими, швидко вирішувати всі питання, “не чекати до весілля” або тут же, на першому побаченні, почути у відповідь “так”. Як би нам хотілося мати заповітну кнопку, щоб, натиснувши на неї, отримувати бажане. Але Слово Боже каже, що квапливий терпить позбавлення.

Терпіння – це здатність довго перебувати в стані напруги чи очікування, переносити навантаження, не дратуючись і зберігаючи душевний спокій.

Постійні випробування

Терпіння – це не те, що сходить на нас зверху. Це те, що виробляється, над чим потрібно постійно працювати. Подібно до того, як спортсмен долає біль і втому і тренується, щоб досягти якихось результатів, так і ми, проходячи якісь випробування, кожного разу складаємо іспит на терпіння. А потім через час думаємо: як добре, що я потерпів, що не став вимагати “свої права”, відстоювати “свою правду”, але дочекався Божої відповіді і отримав позитивний результат. Недаремно в Біблії написано: “Терпіння потрібне вам, щоб, виконавши волю Божу, одержати обіцяне” (Євр. 10:36).

Ми так часто сконцентровуємося на обіцяному, що забуваємо про засоби, які допоможуть нам досягти обіцяного. Таким засобом є навіть не сміливість і не сила, а терпіння.

Писання свідчить: “Запальна людина збуджує розбрат, а терпляча утишує незгоду” (Пр. 15:18). Ще сказано, що в терплячої людини багато мудрості. А в 16-му розділі Притч написано: “Довготерпеливий краще за хороброго, і той, хто володіє собою, краще за завойовника міста” (Пр. 16:32). Нам подобаються терплячі люди! Ми дивуємося з терпіння учителів або вихователів дитячих садків, шануємо тих, хто терпляче переносить різні випробування.

Хороші плоди

Ми живемо за Божими законами, один з яких – закон сіяння-жнив. Для того, щоб насіння виросло, потрібен час і певні умови.

Одного дня мій друг дав мені на посадку горіх. Я посадив цей плід, але чомусь з нього дерево росло дуже довго. Тоді я назбирав на вулиці інших горіхів, посадив поруч, ті стали рости дуже швидко, навіть заважали рости першому дереву. У результаті з тих, що я насадив пізніше, дерева виросли швидко, але горіхи на них були товстокорими, дрібними. А перший горіх ріс значно довше, але плоди були великими і тонкокорими.

Так і в житті. Нам хочеться все мати швидше. Навіщо вчитися, коли можна отримати “кірочку”, лише заплативши? А потім ми потрапляємо до таких же фахівців з “кірочками” і зазнаємо збитків. Нам хочеться, щоб швидко налагодилися взаємини. Але Господь каже: “Хто хоче мати друзів, будь доброзичливий”. У дружбу потрібно вкладати – і час, і сили, і кошти. І подібне відбувається в усіх сферах життя.

Довготерпеливий Бог

Бог, на відміну від нас, довготерпеливий і багатомилостивий. Скільки Він терпить нас, прощає, не карає навіть тоді, коли ми дійсно заслуговуємо на покарання!

Написано: “Не скоро здійснюються суди над злими справами синів людських, від того не страшиться серце їх”. Так, багато хто думає, що, раз Бог їх відразу не покарав, значить, нічого страшного вони не зробили. Але апостол Петро каже: “Не зволікає Господь з виконанням обітниці, як деякі вважають те зволіканням; але довготерпить заради нас, не бажаючи, щоб хто загинув, а щоб усі прийшли до покаяння” (2Пет. 3:9).

Бог дає час, працює над нами, щоб ми могли звільнитися від гріхів і були готові до зустрічі з Ним.

Скорбота не марна

Як ми ненавидимо скорботу, як нам хочеться бути позбавленими від них, але апостол Яків каже: “Блаженна людина, яка переносить спокуси, бо, будучи випробуваною, вона одержить вінець життя, який обіцяв Господь тим, що люблять Його” (Як. 1:12).

Апостол Яків також написав: “З великою радістю приймайте, браття мої, коли підпадаєте різним спокусам, знаючи, що випробування вашої віри дає терпіння; терпіння ж повинно мати досконалу дію, щоб ви були досконалі в усій повноті без усякого недоліку” (Як. 1:2-4).

Як бачите, випробування нам посилаються саме для того, щоб ми навчилися бути терплячими і досягли досконалості. Бог приводить у наше життя різні переживання, поміщає нас у певні умови, щоб ми навчилися терпінню.

Що вибереш ти?

Якби сьогодні тобі запропонували хорошу суму грошей і пакет з терпінням, що б ти вибрав? Думаю, багато хто вибрав би гроші, бо гроші вирішують дуже багато. Але якби через певний час ми зустрілися з людиною, яка обрала терпіння, та розповіла б таке, над чим ми б замислилися. Вона би сказала: “Так, у мене з’явилося терпіння – і я доучилася, у мене з’явилося терпіння – і я добудувала дім, у мене з’явилося терпіння – і я працювала над стосунками, у нас сьогодні прекрасна сім’я. У мене з’явилося терпіння – я працювала з Біблією, перебувала в церкві, будила себе вранці і була на богослужіннях, – і це змінило мої стосунки з Богом. Я почуваюся щасливою”.

Скільки буде потрібно

Терпіння – це ще і прояв любові. Любов не зривається, не злиться, не звинувачує. Адже ми з вами такі борці за справедливість! Але якщо це справжня любов, вона довготерпить. Скільки? Тиждень, два? Чи місяць? Стільки, скільки буде потрібно. Якщо терпіння закінчується, перемикатимемося на довготерпіння.

Бог здійснює Свої плани в часі і ніколи не квапиться. Але Він ніколи і не спізнюється. І Він хоче, щоб і ми хоч іноді уповільнили темп, пожили в очікуванні, у довірі до Бога, за все дякуючи Йому. Він знає, що для нас краще, і така Його воля: “За все дякуйте: бо така щодо вас воля Божа у Христі Ісусі” (1Сол. 5:18). Поступаючи таким чином, ми станемо терплячими, “щоб, виконавши волю Божу, одержати обіцяне“.

Автор: С. Ю. Накул

Попередній запис

Добрий подвиг віри

Існує древнє оповідання про те, як в одній країні пройшов слух про дивне сімейство. Сім'я була дуже велика, вона складалася ... Читати далі

Наступний запис

Про терпіння

Читаючи і досліджуючи Священне Писання, ми приходимо до вірного і точного визначення, що нам треба мати терпіння і воно для ... Читати далі