Сенс і призначення Благодаті Божої

  1. Що таке благодать і чим благодать відрізняється від милості і любові

Треба зрозуміти, що Божа Благодать це не одне й те саме, що милість (милосердя) і любов Божа. Це три різні риси Божої вдачі. Про це свідчить Послання до Ефесян 2:4-7: «Бог, багатий милістю з великої Своєї любови, якою нас полюбив, і нас, мертвих за злочини, оживотворив із Христом, – благодаттю ви спасені, – і воскресив із Ним, і посадив на небесах у Христі Ісусі, щоб у майбутніх віках явити безмірне багатство благодаті Своєї в благості до нас у Христі Ісусі».

Любов – це одна з основних рис Божого характеру, що проявляється в Його турботі про нас, прощенні, охороні і т. п. («Бог є любов» – 1Ін. 4:8). Детальніше про характеристики любові читайте в 13 розділі Першого послання до Коринтян.

  • Милість – це коли ми не отримуємо покарання, не яке заслуговуємо.
  • Благодать – це коли ми отримуємо те, чого негідні і чого не заслуговуємо.

Свідоцтво Божої милості: Адам згрішив, але Бог не вбив його. Свідоцтво про Божу благодать: Людство не заслуговує спасіння, але Бог дарував йому шанс врятуватися через жертву Ісуса Христа.

  1. Божа благодать відкрилася нам в Ісусі Христі

«Тому, як через одного чоловіка гріх увійшов у світ, і з гріхом – смерть, так і смерть перейшла на всіх людей, бо в ньому всі згрішили. Бо і до закону гріх був у світі: але гріх не зараховується, коли нема закону. Однак смерть панувала від Адама до Мойсея і над тими, що не згрішили‚ подібно до злочину Адама, який є образ майбутнього. Та не так із злочином‚ як з даром благодаті. Бо коли через злочин одного багато зазнали смерти, то тим більше благодать Божа і дар через благодать одного Чоловіка, Ісуса Христа, щедро вилились на багатьох. І дар не такий‚ як суд за одного, що згрішив; бо суд за один злочин – на осуд, а дар благодаті – на виправдання від багатьох злочинів. Бо коли злочином одного смерть панувала через одного, то тим більше ті, що приймають безмірну благодать і дар праведности, пануватимуть в житті через єдиного Ісуса Христа. Тому як через злочин одного – всім людям осудження, так виправданням одного – всім людям виправдання життя. Бо як через непослух одного чоловіка багато людей стали грішними, так і послухом одного багато стануть праведними. Закон же прийшов‚ щоб збільшилось злочинів. А коли примножився гріх, стало більше благодаті, щоб, як гріх панував до смерти, так і благодать запанувала через праведність до життя вічного Ісусом Христом, Господом нашим» (Рим. 5:12-21).

Таким чином, ми бачимо, що спасіння – це Божий дар, Божа благодать.

  1. Принцип спасіння благодаттю – віра в Ісуса Христа

Слово Боже попереджає, що отримати виправдання перед Богом можна тільки вірою в Ісуса Христа і Його спокутну жертву на хресті:

  • «…Людина виправдовується не ділами закону, а тільки вірою в Ісуса Христа» (Гал. 2:16).
  • «Отже, виправдавшись вірою, ми маємо мир з Богом через Господа нашого Ісуса Христа, через Якого вірою і одержали доступ до тієї благодаті, в якій стоїмо і хвалимось надією слави Божої» (Рим. 5:1,2).
  • «Бо благодаттю ви спасені через віру, і це не від вас, це – Божий дар: не через діла, щоб ніхто не хвалився» (Еф. 2:8-9).

За матеріалами сайту Біблійний дискусійний клуб

Попередній запис

Закон або благодать?

Єврейське слово, яке перекладається словом «закон», – torah. Божий Закон даний був людям Богом через Мойсея. Біблійний Закон – це ... Читати далі

Наступний запис

Спасіння ділами Закону або Благодаттю?

І. Виправдання ділами Закону або вірою Сьогодні сперечаються про благодать і спасіння. Одні кажуть, що спасіння є безвідплатним даром від ... Читати далі