Найкращий засіб проти брехні

«Знай же, що в останні дні настануть тяжкі часи. Бо люди будуть самолюбні, сріблолюбні, зарозумілі‚ горді, лихослівні… зухвалі, пихаті, більше розкошолюбні, ніж боголюбні, що мають вигляд побожности, а сили її зреклися» (2Тим. 3:1-5).

У жодній мірі не претендуючи на заяву, що настали ті самі «останні дні», які багато хто з однаковим завзяттям чекає та надіється, що вони ще не настали, мусимо визнати, що опис, наведений апостолом Павлом у Другому посланні до Тимофія дуже підходить до багатьох наших сучасників. Втім, здається, у такій же мірі він підходив і до Павлових сучасників… А також до всіх людських поколінь, що населяли цю планету протягом останніх двох тисяч років, і населятимуть її після нас. І так аж до «кінця часів».

Спитаєте, звідки така впевненість у зіпсутості роду людського? Бо про це свідчить Біблія. Буквально з перших сторінок: «І побачив Господь, що велике розбещення людей на землі, і що всі їх думки і помисли серця їх були злом повсякденно» (Бут. 6:5). І лише води вселенського Потопу змогли зупинити розповсюдження цього зла по всій землі. І то тільки на короткий час, а далі все почалося по-новому…

Так що в чому і буде особливість зіпсутості людей «останніх часів», так це те, що завдяки новітнім технологіям передачі інформації (зокрема тому самому Інтернету), кожна людина персонально може ширити свою зіпсутість земними просторами, як то мовиться «ділитися своїм духовним світом», точніше бездуховним, чи навіть, анти духовним. Тут вже в кого вистачить сил і «натхнення». Чому власне ми і є свідками. От так і буде збільшуватися світом гріх та усіляке неподобство і беззаконня, а також його нав’язування широким верствам населення.

На цьому можна було завершити цю коротеньку розмову – не промову, а саме розмову, – бо маємо надію, що згадана тема не залишить вас байдужими і тому викличе у ваших серцях відповідну реакцію: певні думки, емоції. А це, у свою чергу, можна вважати в певній мірі діалогом. Отже, повторимося, на цьому можна було завершити цю коротеньку розмову, якби не два суттєвих зауваження. Перше із зауважень стосується персони апостола Павла.

«Отже, глядіть, робіть обережно, не як нерозумні, а як мудрі, цінуючи час, бо дні лукаві» (Еф. 5:15,16), – апостол Павло завжди попереджав адресатів своїх листів про швидкоплинність нашого земного життя, після якого на кожного з нас очікує суд Господній: «Бо всім нам належить стати перед судом Христовим, щоб кожному одержати згідно з тим‚ що він робив, живучи в тілі, добре або лихе» (2Кор. 5:10). Тому Павлові застереження про «Останні дні» треба сприймати як добру пораду для напоумлення, а не як спосіб залякування і маніпулювання людьми. Навіть з благих намірів, як це часто стається на протязі останніх двох тисяч років.

Друге зауваження стосується особисто нас, вірних ХХІ століття. Багато хто з них обурюється, слід відразу зазначити – цілком справедливо, тим інформаційним брудом, наклепом, прихованою та відвертою брехнею, що буквально оточує нас з усіх боків. І цього інформаційного «багна», складається таке враження, стає буквально з кожним днем все більше і більше…

З цим обуренням, начебто, все зрозуміло. Але що заважає цим самим обуреним вірним скористатися порадою вже згаданого апостола Павла: «Отже, станьте, підперезавши стегна ваші істиною‚ і зодягнувшись у броню праведности, і взувши ноги в готовність благовістити мир; а понад усе візьміть щит віри, яким зможете погасити всі розпечені стріли лукавого; і шолом спасіння візьміть, і меч духовний, що є Слово Боже» (Еф. 6:14-17)?

Особливо ефективним, на нашу думку, у цій боротьбі буде «меч духовний», Слово Боже – найкращий засіб проти будь-якої брехні.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docНайкращий засіб проти брехні


Ваш коментар:

Попередній запис

Відкидання Біблії

Доволі часто своє небажання вивчати Біблію люди мотивують тим, що в ній міститься начебто багато прикладів та сцен жорстокості, що, ... Читати далі