Життя – наче виноградна лоза, яку треба обрізати

Якщо прагнеш, шановний читачу, вирушити назустріч щасливому, приємному, сповненому сенсу життю, то не можеш уникнути зречення. Зректися – означає відмовитися від того, що тобі подобається, влаштовує тебе; покинути те, що тебе приваблює; розірвати зв’язки, які притягують тебе до чогось приємного, але водночас ведуть до прірви.

Саме собою зречення не має сенсу. Тому що все, що існує – якщо воно належить до буття, тобто до того, що створив Бог, – є добрим. Однак через те, що в це добре буття, яке подарував нам Бог, утрутилося зло, морок, ненависть, нищівна для цього добра сила, неприязнь до Бога та ворожість щодо людини, не все нині у світі однозначно добре.

Морозиво смакує твоїм устам і шлункові, але, споживаючи його, можеш застудитися, захворіти на запалення легенів або на іншу хворобу. Чарка вина або келишок горілки можуть викликати приємні відчуття, але одночасно здатні знищити твоє життя, якщо, наприклад, маєш виразку. Вранці приємно довше полежати в ліжку, але ліпше встати, щоб вчасно встигнути на роботу й сумлінно там попрацювати.

Отож, у житті перемішалися відносне й абсолютне добро, відносне та крайнє зло. Крім того, матеріальне й тілесне зло переплелося зі злом духовним, а матеріальне добро з добром духовним. Бути лише недужим не так погано, як бути злим. Якщо хворієш, усі дбають, піклуються про тебе, доглядають за тобою. Якщо ж ти злий, усі відвертаються від тебе, утікають, бояться, ненавидять тебе. А що в житті перемішалися різні види добра й зла, то слід вибрати таке добро, яке прикрашає тебе як людину. Треба відмовитися від куріння, щоби бути здоровим; перестати довго лежати в ліжку, щоб добре працювати; подолати власну неуважність, щоб добре молитися; вилучити зі свого раціону торти, ковбасу, шинку, щоб залишатися енергійним. Часом треба відмовитися й від грошей, їжі та того, чим володіємо, щоб подарувати все це іншим.

А отже, зречення – це здатність робити вибір на користь життя. Зрікатися – означає завжди вміти знаходити правильний шлях. Зрікатися – означає щоразу переходити на бік Бога, на бік добра, на бік справедливости. Зрікатися – означає віддавати своє життя і майбутнє в Божі руки.

Зрікатися не означає втрачати. Навпаки, це значить стократно отримувати.

Ісус сказав: «Коли хто приходить до Мене, і не зненавидить свого батька та матері, і дружини й дітей, і братів і сестер, а до того й своєї душі, той не може буть учнем Моїм!» (Лк. 14:26). А також додав: «І кожен, хто за Ймення Моє кине дім, чи братів, чи сестер, або батька, чи матір, чи діти, чи землі, той багатокротно одержить і успадкує вічне життя» (Мт. 19:29).

Інакше кажучи, зречення – це спосіб стократно прийняти те, чого зречемося. Це закон життя та закон повноти. Не існує такої праці, у якій можна було б досягти успіху без зречення, без жертв, без труду. Не може бути справедливих і добрих міжлюдських стосунків, суспільства, економічного, культурного й політичного життя, життя віри чи якогось іншого без зречення й жертви.

Нехай Господь допоможе тобі ще нині почати ґрунтовно обрізати, наче оту виноградну лозу, власне життя, щоб згодом ти зміг зібрати стократний урожай.

Попередній запис

Духовний вимір людини

Твоє життя минає під впливом двох полюсів енергії – добра і зла. Добро – це те, що чинить тебе щасливим, ... Читати далі

Наступний запис

Бог – це надія

Сьогодні запрошую тебе, шановний читачу, разом зі мною додати надії самим собі та нашому народові. Мати надію – означає в ... Читати далі