Моліться за владу

«Отже, передусім благаю чинити молитви, моління, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, які начальствують, щоб провадити нам життя тихе й безтурботне, у всякому благочесті і чистоті, бо це добре і угодне Спасителеві нашому Богу, Який хоче, щоб усі люди спаслися і досягли пізнання істини» (1Тим. 2:1-4).

Ці слова Апостол Павло писав своєму учневі Тимофію, пояснюючи, як ми повинні ставитися до існуючої влади.

Коли апостол Павло говорив про молитву, він мав на увазі, що в християнина є ще одна відповідальність – молитва за суспільство, в якому він живе, та існуючу владу.

Сьогодні ми живемо в особливий час, в який багато людей на землі стали байдужими один до одного, до того, що відбувається навколо, і таке ставлення призводить до стану безпечності. Іноді байдужість замінюють агресією, і тоді люди діють безчинно, зі злістю в серці.

Світ, в якому ми з вами живемо, наповнений байдужістю і жорстокістю. Тому апостол Павло, звертаючись до нас, каже, щоб ми молилися за царів і не ставилися байдуже до того, що відбувається навколо нас. Бо від того, хто керує державою, залежить, якою буде ця держава. У Біблії є багато прикладів, коли до влади приходили царі, які віддалялися від Господа, розбещували своє серце, і народ розбещувався разом з ними. Наша відповідальність – молитися за нашу державу, щоб до влади прийшли такі люди, які приведуть наше суспільство не до розпусти і вседозволеності, а до справедливості та моральності.

Україна унікальна країна, унікальна тим, що наш народ побожний, у нас людей не треба змушувати вірити, у нас люди і так у більшості вірять. Просто вірять по-різному. Роки радянської влади перетворювали віру в атеїзм, але люди ніколи не залишалися байдужими до питань віри.

У багатьох державах колишнього Радянського Союзу йде утиск віруючих, а в України – свобода. Тому нам потрібно молитися за царів, за президента, щоб час свободи тривав.

Далі, тут йдеться, чому потрібно молитися: «за царів і за всіх, які начальствують, щоб провадити нам життя тихе й безтурботне, у всякому благочесті і чистоті» (1Тим. 2:2). Можливо, у вірі краще зростають ті, хто перебуває в переслідуваннях і утиску, можливо, до віри активніше приходять там, де за віру в Христа вбивають і розпинають, – можливо. Так відбувається в Китаї, так відбувається в Індії, Афганістані, Ірані … Але Павло говорив, що можна бути прекрасними віруючими і при цьому жити спокійно, якщо Бог буде зберігати державу. Можна активно проповідувати Євангеліє, і для цього не обов’язково мають відбуватися гоніння.

Вплив християнства на суспільство

Ми можемо звернутися до історії Америки, на території якої вже майже 150 років не було війни, тому США весь цей час спокійно розвивалися. Чому? Ця країна взяла християнський напрямок у розвитку суспільства. Тому до середини минулого століття в США близько 50% населення країни вважали себе євангельськими християнами. Більшість президентів, що приходили до влади, були християни. Вони проводили багато реформ, що забороняють гріх у суспільстві. У школах щоранку здійснювалися молитви, вивчалася Біблія. Були часи, коли президенти закликали громадян здійснювати всенародний піст і молитву за країну в період економічної депресії і т.д. Але на початку 60-х років 20 століття уряд став змінювати курс, відступати від християнських принципів, були скасовані молитви в школах, і різко стало падати духовне, моральне та економічне становище в США. На сьогодні в Америці людей, що офіційно відносять себе до християнства, становить приблизно 15%. А інша статистика свідчить, що ця цифра застаріла, і стверджує, що їх на сьогодні лише 8,5%. За 40 років ця держава втратила близько 40% переконаних, моральних християн і тим самим програла. Дорогенькі, у нас сьогодні є привілей розуміти час, в якому ми живемо, тому нам потрібно активно молитися за нашу країну, щоб не повторювати чужих помилок.

Господь «хоче, щоб усі люди спаслися і досягли пізнання істини. Бо єдиний Бог, єдиний і Посередник між Богом і людьми, чоловік Христос Ісус» (1Тим. 2:4,5). Для того, щоб люди рятувалися й пізнавали Господа, нам потрібно молитися за царів, за нашу державу, за наш народ. Чим більше ми це робимо, тим більше Бог сприяє тому, щоб у людей відкривалися серця для Христа, щоб люди не боялися слова «віруючий», щоб люди розуміли, що віра творить, а не руйнує життя людини. Бог творить сім’ї, і діти не викидають своїх батьків на вулицю, Бог робить так, що батьки не викидають своїх дітей, чоловіки не зраджують своїм дружинам. Це Господь, Котрий діяв і продовжує діяти в наших з вами життях. Він наш гарант. Тому Він нам потрібен, і нам потрібен потужний акцент у молитовному житті, спрямований на суспільство і державну владу.

Автор: Валерій Алимов

Попередній запис

Хліб небесний і земний

«Про горнє помишляйте, а не про земне» (Кол. 3:2), – закликає Біблія усіх, щоб ми не забували, де знаходиться нас ... Читати далі

Наступний запис

Ставлення до влади

От місця Писання, які стосуються нашого ставлення до влади: «Усіх шануйте, братство любіть, Бога бійтеся, царя поважайте» (1Пет. 2:17). Слово ... Читати далі