“Сонце праведності”

Мідний змій, Федір Бруні

Коли євреї згрішили проти Господа в пустелі, Він наслав на них надзвичайно небезпечних гадів. Потрапивши в таку біду, вони усвідомили свою нікчемність і звернулися до милості Божої. І Бог змилувався над Своїм бунтівним народом. Проте Він не відвів змій. Замість цього Він велів Мойсеєві підняти в центрі табору бронзове зображення одного з гадів так, щоб усі могли бачити його. Тим, хто був укушений, слід було обернутися і дивитися на піднесеного змія, і завдяки цьому вони отримували силу зцілитися від смертельних зміїних укусів.

Це веління було дійсно милосердним. Згідно з ним врятуватися могли всі, хто цього бажав. Якби Господь сказав, що укушені зміями повинні дістатися до бронзового змія і доторкнутися до нього, то більшості людей не вдалося б врятуватися, бо отрута діяла майже миттєво і в них була можливість зробити лише кілька кроків. Але їм було лише потрібно повернути голову, подивитися на бронзового змія – і вони зцілені!

Точно так само милістю Божою була дарована допомога Ізраїлю, який потерпав від “змій”, у Новому Завіті: “І як Мойсей підніс змія в пустелі, так належить піднестися Синові Людському, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне” (Ін. 3:14,15). Не важливо, від якої хвороби ми страждаємо – тілесної чи душевної, – нам потрібно лише подивитися на Того, Чия цілюща сила завжди поруч, і готова негайно здолати смертоносну отруту гріха і жахливі наслідки його впливу як на тіло, так і на душу.

Молитися – означає лише звести в молитві очі до Спасителя, Який стоїть поруч і прагне, дійсно прагне достукатися до всіх нас, узнати всі наші печалі і “повечеряти” з нами на славу Свого імені.

Згадаємо про хворих на туберкульоз. Лікарі рекомендують їм проводити час на сонці і на свіжому повітрі. Вони лежать і чекають зцілення – від сонячних променів. Одужання цих хворих не залежить від того, чи розуміють вони, як діє це проміння або суть його дії. Не залежить одужання і від тих почуттів, які переживають хворі під час лікування. І від бажання почувати себе краще їх одужання не залежить. Навпаки, лікування проходить найуспішніше, якщо хворі лежать тихо і поводяться пасивно, не напружуючи ні своєї волі, ні розуму. Їх одужання залежить лише від сонця. Пацієнтам не треба нічого, окрім перебування під його промінням.

Молитва проста. Всі ми заражені згубним вірусом гріха; кожен з нас подібний до туберкульозного хворого приреченого на смерть! Проте “Сонце праведності” встає, “несучи зцілення на своїх крилах”. Усе, що від нас вимагається, якщо ми хочемо зцілитися як у тимчасовому сенсі, так і в сенсі вічному, – це дозволити Сонцю праведності торкнутися нас, а потім залишатися під проміннями Його праведності.

Молитися – означає лише лежати під сонячним промінням Його милості, підставляючи хвороби душі і тіла цілющому промінню, що здатне дивним чином протидіяти бактеріям гріха. Бути людиною молитви означає приймати це сонячне лікування, дозволяючи Ісусу, Який має дивну силу, вдень і вночі торкатися до нашої хвороби. Бути християнином дійсно означає отримати місце під сонцем!

Дозвольте мені навести ще один приклад, що ілюструє, наскільки просто Господь влаштував молитву. У людини, що страждала на параліч, і про яку говориться в другому розділі Євангелія від Марка, було кілька дуже хороших друзів. Вони знали, що Ісус може допомогти їй, і тому віднесли її в будинок, де Він знаходився. Там вони стояли і без коливань чекали цілющого слова Ісуса. Проте, як не дивно, Ісус не сказав такого слова. Замість цього вони почули: “Чадо, відпускаються тобі гріхи твої” (Мк. 2:5).

Інша молитва волала до Ісуса голосніше, ніж молитва про зцілення. Це було благання хворої людини про відпущення гріхів. І при цьому розслаблений (саме так названа ця людина в Біблії) ні слова не сказав Ісусу; він тихо лежав на своїй постелі. Я з легкістю можу уявити собі, як він лежить і дивиться на Ісуса. Просто дивиться на Ісуса. І Ісус чує безмовну молитву про відпущення гріхів, яка звучить в серці цієї хворої людини. У першу чергу Він дасть відповідь на таку молитву. І тільки після цього відгукнеться на іншу молитву і поверне людині фізичне здоров’я.

Попередній запис

Найкращі слова про молитву

"Ось, стою при дверях і стукаю; якщо хто почує голос Мій і відчинить двері, увійду до нього, і буду вечеряти ... Читати далі

Наступний запис

Перша ознака – безпорадність

Цей приклад допомагає нам глибше проникнути в секрет молитви. Молитва є щось глибше, ніж слова. Вона існує в душі ще ... Читати далі