Діти в домі

Ось і діти – насліддя від Господа; нагорода від Нього – плід утроби” (Псалом 126:3). Найбільш хвилююче видовище – новонароджене немовля, яке довірив вам Бог. Цей обов’язок, що вселяє трепет, Бог доручив вам як чоловіку і дружині. Цю людину ви учитимете і формуватимете на власному прикладі. Немає нічого прекраснішого, ніж чути, як діти сміються, співають і іноді плачуть, пізнаючи радощі і засвоюючи життєві уроки. Дослідження показують, що 85% впливу чиниться на дитину в сім’ї. Діти будуть подібні до вашої сім’ї. Вони дізнаються про Бога і Його Слово з ваших повчань і життя. Швидше за все, їх фізична і вічна доля знаходяться у ваших руках. Тому вони повинні залишатися в першому рядку вашого молитовного листа в усі дні вашого життя.

Проте вам доведеться зазнавати і душевний біль, бо в дітей є воля. Вони можуть приймати свідомо неправильні рішення, і це розбиватиме вам серце. Але навіть якщо вони зіб’ються зі шляху, пам’ятайте історію про блудного сина з Євангелія від Луки 15:11-24. Немає сумнівів у тому, що батько провів безліч безсонних ночей, молячись і думаючи про свого хлопчика. Він завжди виглядав на дорогу – чи не повертається син додому. А коли син повернувся, батько від щирого серця простив його, не давши навіть закінчити, як він шкодує про все, що сталося. Таке серце істинного батька-християнина.

Є історія про людину, яка розвалила одну з будівель на фермі, що стояла там більше двадцяти років. Від неї залишилося відкрите непривабливе місце, проте в квітні, коли почало світити сонечко і пішов дощ, він із подивом виявив на місці будівлі незліченну кількість пророслих квітів. Мабуть, їх насіння покоїлося в землі весь цей час, але брак сонця і дощу не давав їм зійти і розцвісти. У багатьох домівках є такий потенціал нерозкритої краси.

Прихильність і єдність

У нас у сім’ї було правило: діти могли ставити будь-які питання в будь-який час. Ми заохочували їх ділитися всім, що завгодно, і в них було право не погоджуватися з тим, що ми кажемо. У той же час у нас було і друге правило: “Усе можна обговорювати, але не завжди оспорювати”. У міру зростання дітей, такі моменти призводили до чудових спільних роздумів на біблійні теми, що допомагало їм замислитися! Вони ще раз утверджувалися в тому, у що ми віримо, і чому вчить Біблія. Діти знали, якщо вони хочуть поговорити про будь-що, ми завжди готові. Часто перед сном вони ставили питання, швидше не через те, що дійсно хотіли почути відповідь, а через те, що не хотіли спати. Проте ми завжди використовували цей час, бо якщо їм цікаво було говорити, нам цікаво було слухати.

Одне з найбільших упущень у сім’ях – це брак спілкування батьків з дітьми. Занадто часто брати і сестри вирушають з дому за порадою до кращих друзів. Іноді вони ставлять їм питання, на які вдома не отримують відповіді, або які бояться ставити вдома. Цим другом може виявитися не родич, але сусідський хлопчик або дівчинка, які можуть дати дітям невірні відповіді. Причина такої поведінки очевидна. Сімейне життя через свій характер і практично постійне спілкування може в певній мірі втратити інтерес і свіжість. Діти повинні зрозуміти, що їх кращі друзі – це їх сестри і брати. Друзі приходять і йдуть, а сім’я залишається назавжди. Будьте впевнені: якими б близькими не були стосунки між друзями поза сім’єю, вони ніколи не зможуть бути такими ж міцними і близькими як стосунки між братами і сестрами. “Кров густіша за воду” – свідчить старе прислів’я. Багатьом батькам здається, що любов і прихильність у сім’ї це певний інстинкт, що не вимагає розвитку. Проте таке уявлення далеке від істини. Батьки першими повинні проявляти їх у своєму житті. Жертовність, дисципліна, самовіддача і ніжна турбота про інших пов’язує серця в сім’ї. Проте простий зв’язок сердець одне з одним не гарантує того, що вони будуть люблячими, якщо практичний приклад таких уз не був показаний у сім’ї. Такі слова як “вибач”, “пробач мене” і “я люблю тебе”, почуті від батька чи матері, будуть уроком, який діти запам’ятають назавжди.

Попередній запис

Діти – плід сім'ї

Один чоловік колись сказав, що готовий віддати все на світі, щоб повернути свою померлу матір і на колінах просити в ... Читати далі

Наступний запис

Діти в домі (закінчення)

Брат повинен оберігати і захищати сестру Історію про Чарльза і Мері Лем часто розповідають, тому вона добре знайома. У ранньому ... Читати далі