Книги Левит і Числа

Скинія зібрання

Третя Мойсеєва книга названа в старозавітні часи початковим словом Ваі-йкра, що означає “І воззвав”, тобто і звернувся Бог до Мойсея зі Скинії до ухвалення левитських законів. Грецька ж назва цієї книги – “Книга Левит”, – оскільки вона містить низку законів про служіння нащадків Левия (одного з синів Якова) у старозавітному храмі.

У Книзі Левит викладений чин старозавітного богослужіння, що складався з різних жертвопринесень; описується встановлення самого священицького чину через присвячення Аарона та його синів; дані закони і правила служіння в храмі.

Четверта Мойсеєва книга в старозавітні часи була названа початковим словом – Вай-едавер – “І сказав”, тобто сказав Господь Мойсеєві про обчислення народу ізраїльського. Греки назвали цю книгу словом “Числа”, оскільки вона починається обчисленням єврейського народу.

Окрім історичного оповідання про мандрування євреїв пустелею, книга Чисел містить багато законів – частково нових, частково вже відомих з Книг Вихід і Левит, що були повторені через їхню необхідність. Ці закони і обряди втратили своє значення в новозавітній час. Як пояснює апостол Павло в Посланні до Євреїв, старозавітні жертви були прообразом спокутної жертви на Голгофі Господа нашого Ісуса Христа. Про це писав також пророк Ісая (Іс. 54 розділ).

  1. Огляд перших п’яти книг Біблії
  2. Книга Буття
  3. Книга Вихід
  4. Книги Левит і Числа
  5. Второзаконня
  6. Основний зміст Біблії
  7. Біблійна розповідь про виникнення світу і людини