Як стати блаженним

Благовіщення Діви Марії (фрагмент), Огюст Пішон

«Благодатна! Господь з Тобою, благословенна Ти в жонах» (Лк. 1:28), – сказав архангел Гавриїл Діві Марії під час події Благовіщення. Те саме повторила праведна Єлисавета під час своєї зустрічі з Марією. У чому ж полягало Маріїне благословення? – «Блаженна ж Та, Яка увірувала, бо збудеться сказане Їй від Господа» (Лк. 1:45), – таку відповідь на це запитання ми знаходимо в Біблії в словах Єлизавети, матері пророка Іоанна Хрестителя.

«Коли ж він це говорив, одна жінка з натовпу, піднісши голос, сказала Йому: блаженна утроба, що носила Тебе, і груди, що годували Тебе! А Він сказав: блаженні ті, що слухають слово Боже і виконують його» (Лк. 11:27,28), – виявляється, щоби стати блаженним, треба слухати (читати) Слово Боже, Біблію і виконувати його.

Слово ж Боже було написане для того, щоб ми «увірували, що Ісус є Христос, Син Божий, і, віруючи, мали життя в ім’я Його» (Ін. 20:29). І не просто життя, а життя блаженне, вічне: «Хто вірує в Сина, має життя вічне, а хто не вірує в Сина, не побачить життя, але гнів Божий перебуває на ньому» (Ін. 3:36).

Але треба ні тільки читати Слово Боже, а що саме головне, виконувати його: «Будьте ж виконавцями слова, а не тільки слухачами, які самих себе обманюють. Бо хто слухає слово і не виконує, той подібний до людини, яка розглядає природні риси свого обличчя у дзеркалі: вона подивилась на себе, відійшла і відразу ж забула, яка вона» (Як. 1:22-24). Тобто, якщо ми не виконуємо промовленого до нас Слова Божого, ми забуваємо про своє призначення на землі, яке полягає в преображенні цього світу, явленні Царство Божого ще тут, на землі: «А як фарисеї запитали Його: коли прийде Царство Боже? – відповів їм: не прийде Царство Боже помітно, і не скажуть: ось, воно тут, або: он там. Бо Царство Боже всередині вас є» (Лк. 17:20,21).

Тобто ми самі стаємо провідниками цього Царства проповідуваного Христом («Відтоді почав Ісус проповідувати й говорити: покайтеся, наблизилося бо Царство Небесне» Мф. 4:17), «світлом світу» (див. 5:14).

Свого часу світлом для світу стала Діва Марія, апостоли, інші учні Христові, тепер черга за нами. Головне, щоб у нас було бажання стати блаженними.

Редакція сайту


Ваш коментар: