Питання 15: А кого покликав, тих і виправдав

Послання до Римлян 8:30

Є речі, які Святий і Всемогутній Бог не може робити.

  • Він не може коїти зло.
  • Він не може закривати очі на гріх.

Є речі, які може робити лише Бог.

  • Тільки справедливий Бог може виправдовувати неправедних (Рим. 3:26). Жоден суд: ні обласний, ні Верховний, ні міжнародний, – не може виправдовувати так, як це робить Бог.
  • Президент може помилувати. Але жоден монарх не може виправдати винну людину.

Якщо ви винні, ви винні. Крапка.

Якщо Ви порушили закон Божий, а ми усі його порушили, то ми винні.

Легше зібрати усі води світу в чайну ложку, ніж не погодитися з тим, що смерть стала результатом гріха.

  • «Немає праведного ні одного», – ми читаємо Рим. 3 роз.
  • «Усі ми блукали, як вівці, зведені були кожен на свою дорогу» (Іс. 53:6).
  • «Як в Адамі всі вмирають…» (1Кор. 15:22).

Усі ми стоїмо з низько опущеною головою перед Святим Суддею і позбавлені слави Божої.

Це не негативне мислення. Це факт!

Позитивне мислення не змінює факти.

Психологи і теологи усієї землі не можуть змінити цей факт.

1Ін. 1:8 каже просто: «Якщо кажемо, що не маємо гріха, – обманюємо самих себе, і правди немає в нас».

Усе це я кажу як вступ для моєї сьогоднішньої проповіді. «Бо кого Він передбачив, тим і наперед визначив бути подібними до образу Сина Свого, щоб Він був первородним між багатьма браттями. А кого Він наперед визначив, тих і покликав; а кого покликав, тих і виправдав; а кого виправдав…» (Рим. 8:29-30).

Я повторю те, що я вже говорив у попередніх проповідях. Здатність Бога знати усе наперед пояснює обрання.

Бог обрав Вас, бо Він знав, що Ви оберете Його.

Тому Бог покликав Вас. Він бачив, як Ви слухали Євангеліє, переконав Вас у тому, що Вам потрібна Його благодать, повернув Вас, коли Ви намагалися втекти від Його присутності.

Неможливо втекти від Його голосу. Він призвав Вас Своєю нескінченною благодаттю… але це була моя попередня проповідь.

Сьогодні я б хотів запросити Вас позахоплюватися цитатою з Біблії: «Кого Він наперед визначив, тих і покликав… виправдав…»

Хочу пояснити Вам різницю між помилуванням і виправданням.

  • Помилувати означає дарувати свободу винній людині.
  • Виправдати означає оголосити невинним.
  • Я вільний. Немає звинувачень на мою адресу.
  • Мене оголосили невинним.
  • Моє досьє не заплямоване провиною.
  • Я святий, тому що мій Бог святий.

Сьогодні я хочу сказати, що лише Бог може виправдати винну людину. Ви можете простити… але тільки Бог може виправдати неправедну людину. І коли Бог виправдовує Вас, Ви стаєте чистими, як Святий Бог!

Така радість, коли блудні сини повертаються додому, коли руки ворога зв’язані, і він більше не може спонукати людей до бунту!

Проте, я хочу, щоб Ви побачили сьогодні, що Бог робить більше для грішників, що розкаялися. Він не лише прощає їх, щоб вони були грішниками, спасенними благодаттю.

Він виправдовує їх.

Він називає їх праведними.

Він вкладає в них праведність Господа нашого Ісуса Христа, щоб вони могли потрапити на Небеса завдяки Крові Христа, що омила і освятила їх.

Усі гріхи світу були покладені на Ісуса, розіп’ятому на Голгофському Хресті.

Десятки тисяч християнських професорів борються із сумнівами і страхами. Вони згадують минуле. Вони не упевнені в тому, чи добре вони покаялися… чи добре повірили… чи добре корилися.

Ви впізнаєте себе?

Якщо так, то моя проповідь – для Вас. У мене є добрі новини.

Якщо Ви відкрили двері свого серця і прийняли Ісуса Христа, Ви – більше, ніж грішник, якого простили.

…Ви виправданий святий.

Ви одягнені в одяг праведності Ісуса Христа.

Його святість передається Вам.

Це не просто гра слів… Це істина, яка зробить Вас вільними.

Бог знає усе наперед. Це дозволило Йому обрати Вас раніше створення світу. Тому Він покликав Вас.

Ви відповіли на Його заклик… і Він повністю простив Ваші гріхи, і тепер Ви одягнені в праведність Божу і виправдані Його благодаттю.

Бог полюбив Вас. Він зробив Вас частиною Своєї сім’ї. Дав Вам святість і непорочність перед Ним у любові.

Ви тепер у Христі і «немає нині ніякого осуду тим, котрі у Христі Ісусі живуть не за плоттю, але за духом» (Рим. 8:1).

Місця Писання, які описують Вас:

  • Рим. 5:1-2: «Отже, виправдавшись вірою, ми маємо мир з Богом через Господа нашого Ісуса Христа, через Якого вірою і одержали доступ до тієї благодаті, в якій стоїмо і хвалимось надією слави Божої».
  • Рим. 8:33: «Хто буде звинувачувати обраних Божих? Бог виправдовує їх».

Залишається одне питання: Як мають жити люди, виправдані Богом?

Апостол Павло зустрічав і 2000 років тому людей, які казали: «Давайте продовжувати грішити, щоб множилася благодать».

Його відповідь була конкретною: «Ми померли для гріха: як же нам жити в ньому?»

І його рекомендації теж дуже чіткі: «Отже, благаю вас, браття: милосердям Божим, представте ваші тіла в жертву живу, святу, благоугодну Богові, для розумного служіння вашого, і не уподібнюйтеся світові цьому, а змінюйтесь оновленням вашого розуму, щоб ви пізнавали, що є воля Божа, блага, угодна і довершена» (Рим. 12:1-2).

До Тита говорить про благодать: що «вчить нас, щоб ми, відкинувши нечестя і мирські похоті, цнотливо, праведно і побожно жили в нинішньому віці, очікуючи блаженного уповання і явлення слави великого Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, Який дав Себе за нас, щоб визволити нас від усякого беззаконня і очистити Собі людей обраних, ревних до добрих діл» (Тит. 2:12-14).

Центральний вірш на сьогодні: «Бо кого Він передбачив, тим і наперед визначив бути подібними до образу Сина Свого, щоб Він був первородним між багатьма браттями. А кого Він наперед визначив, тих і покликав; а кого покликав, тих і виправдав; а кого виправдав, тих і прославив» (Рим. 8:29-30).

Цей дивовижний опис кожного подорожнього, що прямує в Небеса.

Це Ваша історія. Бог Вас передбачив… визначив… покликав… виправдав…

Хочу поставити Вам питання: «Якщо так усе це зруйнується, то якими слід бути у святому житті і благочесті вам, що чекають і бажають пришестя дня Божого?» (2Пет. 3:11-12).

Люди непостійні, які бігають з Церкви в Церкву, як перекотиполе, підлаштовуються під цей світ, полюбляють задоволення, потурають своїм бажанням, – це пряма протилежність справжнім щирим християнам.

Ми християни?

Ми виправдані і освячені Святістю Христовою.

Нехай допоможе нам Бог щодня чинити гідно звання, в яке ми покликані.

Попередній запис

Питання 14: Тих і покликав

Послання до Римлян 8:29-30 Бог знає кінець із самого початку. Ніщо не приховане від Його всевидющих очей... минуле, сьогодення і ... Читати далі

Наступний запис

Питання 16: Тих і прославив

Декілька тижнів ми роздумуємо над Рим. 8:30. Ми побачили, що в цьому вірші записано 5 великих слів: передбачив, визначив, покликав, ... Читати далі