
Споконвіку люди поклонялися богам. І вони були такі ж різноманітні, як індуїстські божества або олімпійські боги, яким поклонялися древні греки.
Коли Бог Авраама дав Мойсеєві дві кам’яні плити на горі Синай, Він прорік: «Нехай не буде в тебе інших богів перед лицем Моїм» (Вих. 20:3).
Існує безліч богів і панів. 2 тисячі років тому в Коринфі і Ефесі поклонялися Діані і Астарті, влаштовуючи під час служінь оргії.
Одного разу в Індії я проходив повз храм, де поклонялися щурам. В Іріан-Джая я спілкувався з людьми, які поклонялися річці, і принесли в жертву дівчинку-підлітка, повісивши її обезголовлене тіло під мостом.
Мойсей довго був на горі з Богом, і люди подумали, що він помер. Вони почали тиснути на Аарона, змусивши його зробити золотого тельця, який вів би їх. Золотий телець – це віддзеркалення Апіса. Вони бачили, як цьому божеству поклонялися в Єгипті.
Чому я говорю усе це? Деякі наші сучасники зробили вражаюче відкриття. Всупереч тисячам років історії і здоровому глузду, вони заявляють, що Бог – єдиний в усіх релігіях.
Усі релігії рівні… І усі люди служать одному і тому ж Богові.
Одні називають Його «Аллах», другі «Великий Дух», треті «Єгова»… Проте сенс полягає в тому, що ми усі служимо одному Богові, і, яким би не був рай, рано чи пізно ми усі потрапимо туди.
Так виглядає сучасний екуменізм. Його мета – створення єдиної світової релігії.
У Канаді, якщо Ви вірите усьому, що Вам кажуть, Ви можете поклонятися цьому єдиному Богові як Вам заманеться. Ви можете влаштуватися на траві і надрізати шкіру осколками бамбука, щоб заповнити тіло духом крокодила, який нібито створив людей. Чи піти в храм Христа, щоб служити Спасителеві, Який помер на хресті і воскрес.
Час євангелізацій вийшов. Так навіщо я намагаюся Вас переконати? Біблія стала просто ще одним древнім документом. Реформація була помилкою. Місіонерська діяльність лише ознака вузьколобості. А знахарі повинні мати рівний статус з капеланами, що служать у лікарнях.
Проте в мене є питання. Чи є Аллах і Бог Іллі одним і тим же Богом? Чи поклонялася Єзавель тому ж Богові, що і Ілля? Чи був Апостол Павло неправий, коли, помітивши в Афінах безліч ідолів, вирішив проповідувати про «невідомого Бога»?
У 21-му столітті ми зайшли в безвихідь… відкинули здоровий глузд… ми закрили очі на реальність і намагаємося переконати себе, що мусульмани, мормони, християни і печерні люди служать одному Богові.
Чи може Бог вимагати святості, але схвалювати перелюб? Чи може Бог шанувати Своє Слово вище за Своє Ім’я, але схвалювати твори Джозефа Сміта? Чи може Бог вимагати народження згори від усіх, хто хоче потрапити в Царство, але також вітати на небесах усіх, хто вбивав християн?
Для чого я кажу усе це? Для того, що два помножити на два завжди чотири. Інтелект вимірюється здатністю розрізняти речі. Не чорне біле. Істина не може бути одночасно брехнею. А Бог дияволом.
Давайте поглянемо, чому Ісус учив нас про Бога.
Почнемо з «Отче наш».
«Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; І не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Бо Твоє є Царство, і сила, і слава навіки. Амінь» (Мф. 6:9-13).
- Він учив нас, що Бог не плід чиєїсь уяви. Він реальний. І ми можемо говорити з Ним.
- Він учив нас, що Бог Творець усього. «Отець Мій …більший за всіх», – йдеться в Іоанна 10:29. Він джерело усіх сил.
- Він учив нас, що Бог – Отець, і Він на небесах. Це означає, що Він найвищий. Він єдиний у своєму роді і всемогутній. Він також добрий, милостивий і люблячий, бо Його серце – серце Отця.
- Він учив нас, що Бог святий. І ми повинні молитися: «Нехай святиться ім’я Твоє». Він не терпить нечистого.
- Він учив нас, що Божа воля здійснюється на небесах. Він має вищу владу. А святість – основа Його престолу.
- Він чує молитви і відповідає на них. Ісус сказав: «Помолись Отцю твоєму, Який у таїні, і Отець твій, Який бачить таємне, воздасть тобі» (Мф. 6:6).
- Він учив нас, що саме любов до світу була причиною, через яку Бог явив Себе і віддав Свого Сина. Іоанна 3:15-16
- Він учив нас, що ми не можемо любити Отця, доки ми не любимо Сина. Більше того в Іоанна 5:23 йдеться, що ми повинні шанувати Сина, як шануємо Отця.
- У саду Гефсиманському Ісус сказав: «Так повинно бути» (Мф. 26:54). Гріх не може бути прощений без спокутування. Голгофа не була лише нещасним випадком. То була воля Отця: усі наші гріхи були покладені на Ісуса.
- Ісус учив нас, що Бог вітає усіх, хто приходить до Нього, сповідувавши гріхи і увірувавши. Навіть самаритянка, яка була заміжня 6 разів.
- Він учив нас, що Отець доручив Синові судити людей. Тому саме Ісус покличе померлих: «Бо Він визначив день, у який праведно судитиме весь світ, через наперед настановленого Ним Мужа, подавши свідчення всім через воскресіння Його з мертвих» (Діян. 17:31).
- Він учив нас, що рай буде відновлений: «Нехай прийде Царство Твоє».
- Він учив нас, що прощені грішники успадкують Царство Боже. Вони прийдуть зі сходу і заходу і лежатимуть у Царстві Небесному (Мф. 8:11).
Учені знають, що гравітація не дозволяє Всесвіту розпастися на частини. Лікарі знають, що від крові залежить наше життя. Юристи знають, що бути винним і бути безневинним не одне і те ж. Учителі знають, що два помножити на два дорівнює чотирьом, а не тринадцяти.
І кожна людина знає, що її спрагу здатен угамувати лише Христос.
Я вірю в Євангеліє, яке працює, преображає, очищає, дарує мир з Богом. Істинним і живим Богом.
Ісус говорив, що ми повинні будувати на камені – незмінній істині про гріх і спасіння, про небеса і вічність. Петро пише: «Бо ми сповістили вам силу і пришестя Господа нашого Ісуса Христа, не йдучи за хитромудрими байками, а бувши очевидцями Його величі» (2Пет. 1:16).
Ісус сказав: «І пізнаєте істину, і істина визволить вас» (Ін. 8:32).
Одного разу проповідник запитав мене, як мені вдається залишатися твердим у своїх переконаннях. Я відповів: «Якщо ти довіряєш Богові і Його Слову, ти будеш абсолютно упевненим, і завжди знайдеш вірні слова, щоб зміцнити віру інших».
Ось моє кредо: «Я вірю в Бога Отця, Всемогутнього Творця неба і землі і вірю в Ісуса Христа, Сина Його Єдинородного, нашого Господа, Який був зачатий Святим Духом, народжений Дівою Марією, засуджений Понтієм Пілатом… був розіп’ятий, помер, похований, а на третій день Він воскрес, вознісся на небеса, щоб сидіти праворуч від Бога, а потім прийти і судити живих і мертвих».
Я вірю в це не лише розумом, але і усім серцем.
І я закликаю вас теж повірити!
Якщо Ви повірите в це усією душею, Христос прийде і житиме у Вас!
