«…якщо дійсно будеш ти слухатися… то поставить тебе Господь, Бог твій, найвищим…» Повторення Закону 28:1
1 Керівництво Духа Божого небохідне, щоб Господь міг піднести вас над вашими співробітниками та сучасниками
Щойно Ізраїль став народом, як захотів розширення та процвітання, – тобто, як і всі інші народи. Новонароджена нація, Ізраїль, була оточена іншими народами з подібними прагненнями. І Господь дав їм підказку, яка мала б піднести їх над усіма сусідніми націями.
«І станеться, якщо дійсно будеш ти слухатися голосу Господа, Бога свого, щоб додержувати виконання всіх Його заповідей, що я наказую тобі сьогодні, то поставить тебе Господь, Бог твій, найвищим над усі народи землі» Повторення Закону 28:1
Повторення Закону 28:1 учить прислухатись до голосу Божого та виконувати Його повеління. Це і є ключем до успіху.
Якщо ви слухатимете голос Божий, то це піднесе вас над іншими у вашому суспільстві. Це вагома причина бути веденим Духом Божим.
Кеннет Хейген якось сказав, що різниця між служителями полягає в їх здатності бути керованими Духом Святим.
Здатність чути голос Господа та слідувати за ним є найважливішим фактором, що відрізняє служителів Євангелія. І на основі нашої здатності щодо цього, ми або маємо успіх, або зазнаємо через це поразку. Тому настільки важливо для кожного пастора та служителя чекати Господа та вчитися бути веденим Духом Божим. Ми мусимо навчитися керуватися Ним у досконалій Божій волі.
У досконалій Божій волі всі ваші потреби буде покрито, і на всі ваші молитви ви отримаєте відповіді. У досконалій Божій волі ви співпадаєте з Його планом для вашого життя. У досконалій Божій волі ми досягнемо тих духовних висот, які Бог запланував для нас та для нашого покликання.
Кожен служитель Євангелія має розвивати в собі здатність чути голос Божий. На що ж схожий голос Божий? Якими способами звертається до нас Бог? Яких помилок можна допуститися, слідуючи за Божим голосом?
Оскільки це дуже змінить ваше життя та служіння, то чому б вам не приділити більше уваги розвитку «здатності чути» голос Божий. Дуже прикро, що чимало служителів не зважають на важливість чути голос Божий.
2 Керівництво Духа Божого необхідне, щоб перебувати в досконалій Божій волі
Слідування за Духом Божим до досконалої волі Божої має стати вашою метою.
- Що каже Він до нас зі сторінок книжок?
- Чи що каже Він через пасторів?
- Чи через внутрішній голос?
- Що скаже Він під час посту?
Якщо ви не навчитеся чути голос Божий, ваше служіння не зростатиме. Ви маєте хотіти віднайти, що то є воля Божа, добро, приємність і досконалість (до Римлян 12:2).
Будь-яке служіння, яке не проходить згідно з досконалою волею Божою, не досягне успіху.
3 Керівництво Духа Божого необхідне, щоб уникати недосконалої волі та її наслідків
«І відкрив Господь уста ослиці, і сказала вона до Валаама: «Що я зробила тобі, що ти оце тричі вдарив мене?» І сказав Валаам до ослиці: «Бо ти виставила мене на сміх. Коли б меч був у руці моїй, то тепер я забив би тебе!»
І сказала ослиця до Валаама: «Чи ж я не ослиця твоя, що ти їздив на мені, скільки живеш, аж до цього дня? Чи ж справді звикла я робити тобі так?» І він відказав: «Ні!»
І відкрив Господь очі Валаамові, і побачив він Господнього Ангола, що стоїть на дорозі, а його витягнений меч у руці його. І схилився він, і впав на обличчя своє». Числа 22:28-31
Коли ви робите крок до недосконалої волі Божої, вам протистоятимуть різні «сили». Пригадуєте, як Валаамова ослиця повстала проти свого господаря. Ослиця, яка вірно служила йому стільки років, раптом виступила проти нього. Те, що було нормою протягом тривалого часу, цього разу не спрацювало.
Янгола з мечем було послано з неба, щоб знищити Валаама. Чому? Бо він вийшов із досконалої волі Божої і пророкував те, що не сподобались Господу.
Нам треба виконувати лише ті завдання, які доручив Бог. Ми маємо завжди знаходитись у його досконалій волі, а не там, де Він просто дозволяє нам бути. Нерозуміння чи неусвідомлення Божої волі є небезпечним для служителя Євангелія.
4 Керівництво Духа Божого небохідне, аби уникати помилок
«…Помиляєтесь ви, не знавши писання, ні Божої сили» Матвія 22:29
Є два типи служителів: ті, які захоплюються сновидіннями, видіннями й пророцтвами, та ті, які люблять авторитетне Слово Боже.
Люди, які ґрунтують своє життя тільки на записаному Слові, легко припускаються помилок. З іншого боку, ті, які живуть, здебільшого слідуючи видінням та пророцтвам, так само здатні помилятися.
Коли ви будете керуватися лише записаним Словом Божим, то аж ніяк не уникнете помилок. Помилки трапляються також і тоді, коли ви позбавлені сновидінь, видінь та пророчого слова! Однак, помилки стаються і тоді, коли ви живете лише згідно з правилами і принципами, але відхиляєте ведення Духа Святого. Хіба ви хочете ухилитися від волі Божої? Звичайно ж ні! Тоді треба і вірити Біблії, і прислухатись до Духа Святого.
5 Керівництво Духа Божого небохідне, щоб не допустити запаморочення розуму
«Отже, говорю я це й свідкую в Господі, щоб ви більш не поводилися, як поводяться погани в марноті свого розуму, – вони запаморочені розумом, відчужені від життя Божого за неуцтво, що в них, за стверділість їхніх сердець…» до Ефесян 4:17,18
Християни мають відступити від світського способу життя невіруючих людей. Адже той стиль життя характеризується ходінням у «марноті свого розуму». Розум – це дар від Бога. Але сам по собі розум може відволікти в бік темряви і запаморочитися.
Якщо вам потрібен яскравий приклад того, що це «перебувати в марноті розуму», погляньте на Європу. Розумом вони досягли чималих висот у сфері фінансів, в економічному розвитку, медицині, освіті тощо. Але, керуючись лише своїм людським розумом, вони дійшли до атеїзму, гомосексуалізму та багатьох інших збочень.
Святе Письмо чітко попереджає, щоб не попадати в «марноту розуму». Коли ж приходить Дух Святий, то направляє нас крок за кроком, часом навіть проти нашого природного мислення. А ще гірше, коли в «марноті свого розуму» знаходяться служителі, не маючи Духа та Його життєво необхідного впливу.
Голос Божий вкрай потрібен у всіх сферах вашого життя. Відкрийте кожну з них для керівництва Духа Святого.
Ви, можливо, думаєте, що Бога не цікавлять певні сфери вашого життя. Але Богу є що сказати стосовно кожного аспекту вашого життя. Господа часто зображують Пастирем над своїми вівцями. Вівці – це тварини, які дуже залежать від людини. Якщо Господь наш Пастир, тоді слідування за Ним допоможе нам не потребувати нічого і не відчувати ні в чому нестачі.
6 Керівництво Духа Божого необхідне, щоб ваші потреби було забезпечено
«Господь – то мій Пастир, тому в недостатку не буду…» Псалми 23:1
Перша ознака того, що ви знаходитесь під керівництвом голосу Духа Святого – це відсутність недостачі в будь-чому. «Тому в недостатку не буду», – так ви казатимете, коли будете ходити за Пастирем протягом певного часу! Ви зможете сказати, як і Давид: «У мене немає нужди, я в усьому благословенний». Аби в цьому перебувати, нам необхідно ведення Духа Святого.
Чи хочете ви вкусити в повній мірі усі ці можливості? Тоді живіть під керівництвом Духа Божого – і вам ніколи не бракуватиме потрібних благ.
7 Керівництво Духа Божого необхідне для спокійного та щасливого життя
Ознакою того, що ви проваджені Святим Духом, є мир та затишок у вашій оселі. Слідуйте за Духом Святим – лише Він може дарувати вам щасливий шлюб та мир у домі. Без ведення Духа Святого до досконалої волі Божої ви ніколи не житимете «на пасовиськах зелених».
«…на пасовиськах зелених оселить мене, на тихую воду мене запровадить!» Псалми 23:2
Зелені пасовиська – це мир та щастя. Вони також означають щасливий шлюб, про який ми всі мріємо.
Якщо ви не одружитесь з тією людиною, яку приготував вам Бог, то ніколи не будете по-справжньому щасливими. Якщо ви дозволите Духу Святому, то Він приведе вас до щасливого шлюбу.
8 Керівництво Духа Божого необхідне для праведного життя
Ознакою того, що ви слідуєте за голосом Духа Святого, є те, що ви, врешті, починаєте жити праведним життям. Вам необхідно бути веденим Духом Святим у вдосконаленні в праведності. Покладайтесь на голос Божий – і ви будете мати правильну церкву, правильних друзів та правильну компанію.
«Він душу мою відживляє, провадить мене ради Ймення Свого по стежках справедливості» Псалми 23:3
Святе Письмо показує, наскільки ми залежні від Божого керівництва для праведного життя.
Багато людей пішли з життя, так і не принісши плоду в Царстві Божому, бо не слідували за Духом до досконалої Божої волі.
Деякі люди ходять до церкви лише тому, що поруч з нею живуть. Інші – бо в ній вродливий пастор чи приємна дружина пастора. Але так важливо бути керованим Духом, коли обираєте для себе церкву. Від цього залежить усе! Вам дійсно потрібно бути веденим Духом Святим під час вибору церкви.
