Розділ 4: Найпоширеніша ознака бісівської активності

Завжди, вночі та вдень, був він у гробах і в горах, кричав… Марка 5:5

Одержимий з країни Гадаринської керувася нечистим духом, який примушував цього нещасного поневірятися серед гір і кладовищ. Цей страхітливий сценарій примушував бідну людину постійно кричати. З цього ви можете переконатися, що бісам подобається лякати своїх жертв. Страх – це ознака бісівської присутності.

На мою думку, страх – найпоширеніша ознака бісівської активності. Проникаючу присутність бісів найлегше визначити за наявністю страху. Більша частина страхів мають демонічне походження. За допомогою страху сатана може утримати в підпорядкуванні безліч людей.

«І визволити тих, що страхом смерти все життя трималися в рабстві» Євр. 2:15

Страх фактично є бісом. Це не настрій або ставлення!

«Бо дав нам Бог духа не страху, а сили, і любови, і цнотливости» 2Тим. 1:7

Нечисті духи постійно сприяють виникненню страху. Ось чому Ісус увесь час казав людям: «Не бійтеся». Коли нечисті духи діють у вашому житті, ви відчуваєте боязнь. Біси сприятимуть вашим страхам в усіх можливих сферах життя. Усе людство схильне до різноманітних страхів. Страх хвороби, страх смерті, страх перед трагедією, страх перед нечистими силами, страх ночі, страх розлучення… Цей список можна продовжувати нескінченно.

Коли люди народжуються згори, їм спочатку дуже складно повірити в щось хороше. Вони відчувають страх перед церквою, страх перед пастором, страх перед служінням і страх розчарування. Здатність ходити вірою – це здатність жити у свободі від страхів, які турбують усіх нас.

Біс, який вселився в одержимого з Гадари і керував ним, повів біснуватого в страхітливе і самотнє місце, яке нормальна людина боялася б відвідати. Ось куди диявол завів його. З цієї історії стає зрозуміло, що диявол поселив біснуватого в страхітливому місці, бо мав над ним контроль, і до тих пір, поки сатана міг його контролювати, утримував у страховинному місці.

Поки біси можуть контролювати ваше життя, ви будете схильні до багатьох страхів. Можливо, диявол малює вам страхітливі картинки, які лякають вас. Те ж саме ворог робив і з одержимим з Гадари. За допомогою страху сатана тримає багатьох людей у рабстві. Прочитайте наступний уривок:

«А оскільки діти причетні плоті і крови, то і Він також прийняв те ж саме, щоб смертю позбавити сили того, хто має державу смерти, тобто диявола, і визволити тих, що страхом смерти все життя трималися в рабстві» Євр. 2:14-15

Пам’ятаю, якось я їхав на молитовні збори в горах. Планувалося, що на зустрічі будуть декілька пастирів з різних церков. Ми мали приїхати з різних частин країни і зустрітися вже в певному місці.

Якимсь чином один з пасторів приїхав туди раніше, ніж усі інші. Настали сутінки, а ми все ще добиралися. Вже темніло, і пастору ставало все страшніше. Він боявся залишатися в будинку, оскільки це був самотній будиночок у горах. Коли нарешті ми приїхали, виявилось, що він покинув будинок. Пізніше ми знайшли цього пастора, і він сказав: «Кажу вам, я б ні за що не залишився один у цьому будинку. Занадто страшно бути там самому». Він виглядав схвильованим, але відчув полегшення, побачивши нас.

Я подумав: «Одержимий з Гадари був відведений дияволом у безлюдне місце в горах, щоб жити там наодинці». І не просто наодинці, а серед мертвих. Диявол насправді змусив його жити на кладовищі. Ось чого сатана бажає – відвести нас до місця найбільшого страху. Він хоче, щоб ми жили в постійному замішанні. Майже усі християни відчувають ті чи інші страхи. Вони переслідують нас, впливають на нас і керують нами.

Кладовище – не найкраще місце, де хочеться бути навіть вдень. Пам’ятаю, кілька років тому я свідчив братові своєї дружини. Він не любив мене, бо я сказав йому, що він потрапить у пекло, якщо не покається. Він дуже на мене розсердився. На мій жаль, вийшло так, що одного разу пізно увечері він підвозив мене. Я гадав, що він підвезе мене прямо до коледжу, куди я прямував, але, на мій подив, під’їхавши до кладовища, він висадив мене прямо там, посеред ночі! Запевняю вас, мені зовсім не сподобалося опинитися там у такий час.

Це свідчить про те, наскільки злісний сатана і його біси. Якби в диявола була можливість, він помістив би вас на кладовищі і змусив жити серед мертвих. Утішає те, що диявол просто не може робити з нашим життям усе, що хоче. Якби сатана мав повний доступ до нашого життя, ми б усі перетворилися на одержимих людей, що живуть у страху і ізоляції.

Дозвольте запитати: які страхи керують вами? Якщо ви сповнені страхом, пам’ятайте: це демонічний вплив. Я не перебільшую, кажучи, що страх – це не просто думка. Це злий дух. Присутність будь-якого страху – ознака діяльності нечистого духу. Якщо ви боїтеся одружитися через проблеми, які бачите в інших сім’ях, я можу зрозуміти вас. Проте присутність страху все ж є дією злих духів у вашому житті.

Попередній запис

Розділ 3: Сила Христова сьогодні протистоїть бісівській діяльності

Ісус Христос учора й сьогодні і навіки Той же. Євреїв 13:8 Ісус Христос учора й сьогодні і навіки Той же. ... Читати далі

Наступний запис

Розділ 4.1: Дія демонічного страху

Є три впливи, які чинить демонічний страх. Це записано в 2-му до Тимофія 1:7. Біблія учить, що Бог дав нам ... Читати далі