РАДІЮЧИ НАРОДЖЕННЮ ХРЕСТИТЕЛЯ

Юний Йоан Хреститель з агнцем, Бартоломео Мурільйо

Дозвольте дитині бути радістю вашого дому

Ангел же сказав до нього: «Не бійся, Захарів, бо твоя молитва вислухана; жінка твоя Єлисавета породить тобі сина, і ти даси йому ім’я Йоан. І буде тобі радість і веселість, і багато з його народження радітимуть» (Лк. 1:13-14).

Архангел Гавриїл об’явився Захарії для того, щоб сповістити про народження останнього та найбільшого із старозавітних пророків, – і перше, що він сказав майбутньому батькові про сина, – це повідомлення, що хлопчик буде радістю і веселістю для своїх батьків.

Богобоязливі Захарія і Єлисавета не мали дітей. Очевидно, Бог хотів благословити це подружжя, тому й обрав їх батьками Йоана. Гавриїл наголосив Захарії, що Бог вислухав його молитви.

У ті часи було дуже багато священиків, і тому кожен мав лише одну можливість служити в храмі, як це випало Захарії в той день. Зрозуміло, що цей день був надзвичайно важливий для нього, і Бог обрав саме цей день, аби повідомити про народження Йоана. Багато священиків молилося у храмі день за днем, але більше ніхто не виходив звідти з ангельським повідомленням. Бог хотів, щоб звістка про народження Йоана була не лише важливою, а й особливою для Захарії.

Ангел також сказав Захарії, що багато людей радітиме народженню їхнього сина. Пізніше, коли родичі та сусіди дізналися про народження дитини, євангеліст Лука описує, що всі раділи разом з цією сім’єю.

Звістка про дитину була незвичайною, народження було особливим, і на восьмий день усі зібралися, щоб відсвяткувати обрізання хлопчика. У Святому Письмі немає згадок про дитинство Йоана, але, оскільки ангел провістив, що ця дитина буде радістю і веселістю для своїх батьків, можемо вважати, що виховання Йоана принесло їм більше щастя, аніж страждань.

Зростаючи, діти стають радістю та гордістю для своїх батьків. Йоан був добрим і благочестивим чоловіком, якого всі поважали, і до того ж став великим пророком та посланцем Бога.

Тож чи було це благословення дане суто для Захарії та Єлисавети, чи й для нас воно може бути добрим уроком? Хіба ви не бажаєте, щоб ваші діти приносили вам радість з дня їхнього народження, впродовж усього дитинства і зробили багато добра у цьому світі? Передбачаючи вашу схвальну відповідь, я продовжу свої роздуми.

За Божим задумом, народження та виховання дітей є великим благословенням і радістю для батьків. Проте, щоб так було у вашій родині, слід дотримуватися Божих вказівок і робити все так, як Він постановив. Захарія та його дружина не були обрані випадково, й обіцянку отримати «радість та веселість» не було дано навмання. Бог обрав це подружжя, бо знав їхню побожність та благочестивість. Бог, без сумніву, готував їх до такого завдання, так само, як багато років готував Авраама з Сарою та інших визначних батьків, що жили задовго до Захарії та Єлисавети.

Як священик, Захарія мав добре знати Боже Слово. Дуже ймовірно, що він упізнав слова, промовлені ангелом, і зрозумів, що в них міститься і благословення і вказівка для виховання.

Ось що у Старому Завіті сказано про дітей, які ростуть на радість своїм батькам:

Розумний син звеселяє батька; а син безумний – горе матері своєї (Прип. 10:1).

Мій сину! Як серце твоє мудре, то й моє серце теж буде радіти, і моє нутро буде веселитись, коли уста твої казатимуть праві речі (Прип. 23:15-16).

Праведного батько веселитиметься вельми, і хто мудрого породив, буде ним радіти. Нехай радіють батько твій і мати; нехай веселиться та, що тебе породила (Прип. 23:24-25).

Наставляй сина твого, й дасть тобі спокій, він дасть потіху твоєму серцю (Прип. 29:17).

Благословення на «радість і веселість» приходить тоді, коли виховуєте дітей у Божому дусі. Зазвичай діти слухають і виконують те, що говорять їхні батьки. Якщо ви навчаєте дітей послуху, дуже ймовірно, що матимете слухняних дітей. Учіть їх знаходити спільну мову з іншими – і матимете мир у домі. Показуйте, як потрібно працювати на славу, – і діти допомагатимуть вам у праці. Розповідайте, як пізнати Бога і виконувати Його настанови, – і діти будуть богобоязливими. Навчайте шукати поради у Бога та в Його слові – і ваші діти завжди робитимуть правильний вибір та даруватимуть вам радість.

Звичайно, всі ми знаємо сім’ї, в яких діти не слухали батьківських настанов. Проте зазвичай діти повертаються до того, чого їх навчали та чого від них очікували батьки.

На мій погляд, Захарія розумів, що Йоан буде для них великою втіхою, адже він та його дружина мали передати йому настанови «радости і веселости» – навчити сина Слова Божого, його застосування і принципів, яких дотримуватися у житті.

Іноді я задумуюся над тим, чи Захарія та Єлизавета коли-небудь розповідали Йоану про ангела та його слова і про те, що він даний на «радість та веселість», аби заохотити його та допомогти іти у доброму напрямку. Похвала і вияв вашої радости та задоволення може бути сильним стимулом для дітей.

Ймовірно, ангел не стукав у ваші двері перед народженням вашої дитини, але ці слова так само актуальні і для вас, маєте ті ж біблійні принципи і постанови.

Хай для вас стане звичкою пригадувати дітям, що вони – ваша радість, говоріть, якою велика втіха для вас бути батьками, як сильно ви їх любите та якими щасливими ви є саме завдяки тому, що вони є у вашому житті. Щасливі батьки виховують радісних дітей!

Спадок Господній – діти; плід лона – нагорода (Пс. 127:3).

Поради для батьків

Ось кілька способів, як заохочувати дітей та радіти тим, що вони є з вами.

  1. Пам’ятайте, що діти мають бути вашою радістю насамперед тому, що вони є вашими дітьми, яких ви любите понад усе.
  2. Розкажіть їм, що частиною батьківських обов’язків є допомагати дітям бути «радістю і веселістю» вашого дому. Вони мають бути радісними, приємними і розумними, щоб люди, які їх зустрічають, бачили у них Боже благословення.
  3. Коли вони тішать вас чи когось своїми успіхами, похваліть їх за це і заохочуйте «так тримати».
Попередній запис

ДВОЄ ПОСЛАНЦІВ: МАЛАХІЯ ТА ЙОАН

Йоан Хреститель, Джеймс Тіссо Наверніть своє серце до дітей Ось Я пошлю вам Іллю пророка перед ... Читати далі

Наступний запис

РОЗМОВА МАРІЇ З ГАВРИЇЛОМ

Благовіщення, Генрі Райленд Божа воля у народженні та статі вашої дитини Народження дитини було напевне останньою ... Читати далі