Віра і Біблія

«Віра ж є здійснення очікуваного і впевненість у невидимому» Євр. 11:1

Першим кроком після проповіді Євангелії повинно бути: «покайся», а другим – «увіруй» (тобто «май віру»). Покаяння та віра є нерозривно поєднаними в Євангелії.

Для багатьох людей таке поняття, як «вірити», означає тільки пасивне визнання істини (Як. 2:19-20). Але це неправильно. Слово «вірити» в Новому Завіті використовується в набагато глибшому значенні – це, насамперед, основа життя з Богом. Розуміння віри, як живої духовної сили і як Божого дару (а не як символу віросповідання), надзвичайно важливе для кожного християнина.

«Вірити» (гр. pіsteou) – означає мати живу надію на Сина Божого і Його спасаючу жертву, яку Він звершив на хресті.

«Вірити в Господа» – це означає повністю віддати своє життя Йому, як «Начальнику й Виконавцю віри» (див. Євр. 12:2).

Синонімами біблійної віри є слова: слухатися, довіряти, сподіватися, бути вірним, підкоритися, згоджуватися, мати упевненість.

Істинна віра – це більше, ніж просто згода із фактами. Істинна віра повністю підкоряє наше життя Богові, і це впливає на кожну сферу життєдіяльності людини.

Що таке віра?

Віра – це одне з небагатьох понять, яким Біблія дає визначення.

Євр. 11:1 (суч. переклад) «Віра означає, що ми впевнені в тому, на що ми надіємось, переконані в тому, чого не бачимо».

Рим. 8:25 «Але, коли надіємось на те, чого не бачимо, тоді чекаємо в терпінні».

Як уже зазначалося вище, віра – це набагато більше, ніж просто символ віросповідання. Віра – це рушійна сила в житті християнина, бо вона дає нам змогу з’єднатися із Всесильним Творцем. Ми не можемо побачити Господа своїми очима, чи доторкнутися до Нього своїми руками, тому що «Бог є Дух» (Ін. 4:24). Ми не здатні пізнати Господа своїм розумом, але можемо пізнати Його через нашу віру.

«Віра» – це міст, прокладений між матеріальним і духовним світом.

Надзвичайно важливим є те, щоб ми, як віруючі, усвідомлювали, що та боротьба, яку ведемо – це духовна війна. Існує духовний ворог, і тепер, коли ми знаходимося в Христі Ісусі, цей ворог став і нашим противником. Хоча диявол є невидимий і хитрий, ми не повинні боятися ні його, ні його сили. Нам необхідно знати, що згідно Божого Слова, Господь дає нам віру, як зброю, на яку ми можемо покладатися, щоб перемогти всі підступи сил темряви. Ми не зможемо мати успіх у духовній війні, коли будемо боротися своїми природними здібностями та можливостями (2Кор.10:3-5). Тільки міцна віра здатна гідно протистояти ворогу!

Віра приходить у наше життя від слухання Божого Слова, і Господня мета є збільшити її в нас, а не зменшити.

Як приходить Слово від Бога:

У Біблії є три грецьких вирази, що перекладаються, як «слово». Це «logos», «rhema»і «grafe».

«Logos» стосується вічного Слова Божого, яке перебуває в небесах. Це Сам Христос. (Ін. 1:1,14). У Ньому вся повнота Бога.

Статуя Христа-Царя в Польщі

«Rhema» стосується живого чи животворного Господнього Слова, яке завжди відповідає написаному. Це Слово може бути отримане людиною, як відповідь на конкретну ситуацію чи потребу, а також як спрямування або дороговказ у житті. Це відкриття або «оживлення» конкретно для нас написаного Слова Божого.

«Grafe» – Писання. Походить від слова «писати», тобто написане Слово Боже або Біблія. Воно завершене для нас. До нього нічого не можна додати чи відняти (Об. 22:18-19).

Як зростає і як діє віра?

Євр. 11:1 «Віра ж є здійснення очікуваного і впевненість у невидимому».

«Здійснення очікуваного» – це фундамент або основа для того, на що ми надіємося, чого очікуємо. Наша віра – це підстава для нашої надії!

Віра – активна, а не пасивна. Вона може зростати, а може і маліти. Вона змінюється! І росте внаслідок того, наскільки глибше ми занурюємося в Слово Боже, а також у результаті наших дій згідно цього.

Справжня віра виражається не просто в словах

Уявіть, що у вас є велика дачна ділянка, на якій ви щороку саджаєте картоплю. І раптом одного разу ви дізнаєтеся, що, згідно з геологічними дослідженнями, у районі, де знаходиться ваша ділянка, глибоко під землею, повинні знаходитися поклади золота.

Чи повірите ви?

Можливо, ви скажете: “Так, я вірю, але зараз мені ніколи про це думати, потрібно йти саджати картоплю”. Чи означає це, що ви дійсно повірили? Ні, звичайно. Це всього лише слова. Якщо ви по-справжньому повірите, то ви почнете думати не про картоплю, а про те, що набагато цінніше. Ви присвятите час на те, щоб довідатися, чи дійсно там є золото, скільки його там, і звідки це відомо? І, якщо воно там є, що треба зробити, щоб його звідти витягнути? Ну, а просто сказати: “Я вірю”, і продовжувати займатися тільки посадкою картоплі – це не віра, це просто слова.

Те ж саме відбувається відносно віри в Бога.

Сьогодні переважна більшість людей вважають себе віруючими. Але чи дійсно вони вірять? Як це виражається в їх житті? Чи це всього лише слова?

У Біблії написано про це так: «Яка користь, браття мої, коли хто говорить, що він має віру, а діл не має? Чи може ця віра спасти його? Якщо брат або сестра нагі і не мають денного прожитку, а хто-небудь з вас скаже їм: “Йдіть із миром, грійтесь і їжте,” – але не дасть їм потрібного для тіла, яка користь? Так само й віра – коли не має діл, сама по собі мертва. Але скаже хто-небудь: “Ти маєш віру, а я маю діла; покажи мені віру твою без діл твоїх, а я покажу тобі віру мою в ділах моїх”. Ти віруєш, що Бог єдиний: добре робиш; та й біси вірують і тремтять. Але чи хочеш ти знати, легковажна людино, що віра без діл мертва? Бо як тіло без духу мертве, так і віра без діл мертва». (Як. 2:14-20,26)

Чи присвячую я час на те, щоб подумати про Бога, почитати Біблію, дізнатися, який Бог, що Він чекає від мене. Адже якщо людина дійсно вірить у щось, то її віра обов’язково проявлятиметься в її житті. Не можна вірити в одне, а робити інше. Тоді насправді людина просто не вірить.

Кожен християнин повинен мати глибоку, щиру і особисту віру в Бога, яка витікає з особистих відносин з Ним, а не так звану віру предків, яка часто нічим не підкріплюється.

За матеріалами сайтів http://love-healіng.org.ua та http://oboge.net

Попередній запис

Віра

Християнство прийнято вважати релігією. Але правильніше було б називати його вірою. Ми часто говоримо про християнську віру. Християнство – це ... Читати далі

Наступний запис

Чому віра без діл мертва? Роздуми над Якова 2:14-17

«Яка користь, браття мої, коли хто говорить, що він має віру, а діл не має? Чи може ця віра спасти ... Читати далі