Розділ 10: Щоденна віднова наміру

ХРИСТОС:

Моя дитино, поступ у чесноті залежить від Моєї ласки і твоєї власної постанови. Моя ласка завжди до твого розпорядження. Це твоя постанова хитається і змінюється. Твій намір був би більш твердим, якби ти отримував більше благодаті на допомогу. Через молитву, жертву і часте приймання Святих Тайн шукай побільшення ласки. Тоді знайдеш свою волю міцнішою, щоб виконувати свої постанови протягом дня.

Не завжди достатньо робити добрі наміри тільки зранку. Ти також обов’язково повинен пригадувати й відновлювати їх протягом дня. Перевіряй, наскільки вірно ти дотримуєшся намірів, і як шукаєш утвердження себе в цьому зусиллі. Коли ти зламав свою постанову, то почни знову. Це набагато краще, ніж полишати свої добрі наміри. Кожен здатний робити добрі постанови, але дотримуватися й відновлювати їх – це праця воістину мужньої людини.

Якщо боїшся починати знову або втратив відвагу через упадок, то це через те, що ти не розумієш, що відбувається у твоєму щоденному житті. Без Мене ти не можеш нічого робити. Уповай на Мою допомогу. Тоді з довірою роби те, що у твоїх силах, аби дотримуватися зроблених постанов. Якщо ти впав, то віднови намір ще раз і починай знову. Я судитиму тебе більше за твоїми зусиллями, ніж за упадками. Це твоя природна гордість робить тебе боязким, щоб починати, або відбирає відвагу, коли падаєш. Гордість хоче негайного успіху.

Будь чесний – і будеш покірний. Роби щире зусилля, але не дивуйся своїй слабкості й несподіваним упадкам. Проси Моєї ласки і продовжуй робити зусилля. Усе решта віддай у Мої руки. Того, хто й надалі намагається Мені подобатись, Я ніколи не покину.

РОЗВАЖ:

Чи я маю досить відваги, аби відновлювати свої наміри і добрі постанови кожного дня й робити правдиве зусилля, щоб іти за ними? Божа поміч ніколи не підведе мене. Мої давні упадки повільно зникатимуть настільки, наскільки я робитиму поступ у практикуванні чеснот, протилежних моїм упадкам. Таким чином, якщо я впадав у лінивство, то найкраще можу перемогти його, шукаючи більше нагод виконувати добрі діла. Так само буде з іншими моїми упадками.

МОЛИСЯ:

Господи, дай мені все необхідне, щоб воювати з моїми упадками й робити поступ у протилежних їм чеснотах. Якщо я потребую уникати деяких осіб чи місць, якщо я повинен зробити деякі надзвичайні кроки, нехай я зроблю це без жодної нерозумної затримки. Це все на Твою славу і для мого більшого добра. Господи, тепер я починаю і починатиму знову й знову, адже бажаю Тобі подобатися. Амінь.

Попередній запис

Розділ 9: Слабкість людської природи

ХРИСТОС: Моя дитино, всі людські істоти слабкі. Не думай, що ти міцніший за інших. Обставини не створюють людської слабкості. Вони ... Читати далі

Наступний запис

Розділ 11: Щире щоденне зусилля

ХРИСТОС: Моя дитино, ти так часто думаєш про другорядне. Ти недостатньо зосереджуєш свої думки на Мені, ані на твоїй найбільшій ... Читати далі