Негативні аспекти неправди

«Всяка неправда є гріх» (1Ін. 5:17), – попереджає нас Біблія. Проте попри цей загальновідомий факт, переважна більшість людей так чи інакше його ігнорує. Хоча чому переважна більшість? – Усі люди винні на цей гріх, навіть апостол Петро, який входив у трійку найближчих Христових учнів, одного разу не втримався і привселюдно тричі збрехав, що не знає свого Вчителя. Між іншим, на цей біблійний факт посилається багато людей, проте самі вони рідко посилаються на ці моменти власного життя, коли самі казали неправду. А замовчування того факту, що сам є брехуном, явно не робить людину правдивою… Але це так, до слова. Краще поговоримо про небезпечність неправди, про те, що ж вона в підсумку приносить.

Як свідчить життя – нічого доброго. Навіть більше, неправда, брехня деколи буває смертельно небезпечною. І в цьому переконує і життя, і про це саме свідчить Біблія: «Бо відплата за гріх – смерть» (Рим. 6:21), а згідно Біблії – неправда є гріхом, а значить – вона є смертельно небезпечною для людини. До цього твердження багато людей може поставитися доволі скептично: ясна річ, бувають випадки, коли брехня дійсно несе в собі смертельну небезпеку, проте, щоб такою була вся брехня? Бути того не може!

Але, по-перше, звідки ці скептики знають, що ця конкретна неправда не є смертельно небезпечною? Такої гарантії насправді ніхто не може дати, адже в кожної неправди є наслідки, які ніхто з людей не здатен передбачити. А по-друге, неправда, як і всякий гріх, віддаляє людину від Бога, єдиного Джерела життя в цілому Всесвіті, таким чином коячи гріх, зокрема кажучи неправду, людина віддаляє себе від Життя. Як правило, це не відбувається в одну мить, проте з часом, коли людина не розкаюється в неправді, а продовжує далі залишатися в ній, то з часом така поведінка багата на цілком негативні наслідки, про що прямо попереджає Біблія: «Боязких же і невірних, мерзотних і убивць і любодіїв, і чародіїв та ідолослужителів, і всіх неправдомовців – доля в озері, що горить вогнем і сіркою» (Одкр. 21:8).

Ви тільки зверніть увагу, до яких гріхів Біблія прирівнює казання неправди. Стає моторошно від усвідомлення того факту, що брехня в Біблії прирівняється до вбивства. Хоча, звичайно, скептично налаштованих до Біблії людей, такий факт навряд чи в чомусь переконає… Але ще хотілося вказати на три негативні аспекти, які несе із собою брехня.

Передусім, брехня спотворює реальність: людина, яка постійно бреше, буквально живе в брехні, а насправді таких людей є чимало, має доволі викривлену картину оточуючого її світу. І чим більше така людина живе в брехні, тим більше вона хибно сприймає оточуючий її світ. Якщо так вдуматися, то насправді більшість людей саме так хибно, звісно, у різній мірі, сприймають цей світ – адже князь світу цього засліпив їм розум (див. Мф. 13:13-15).

По-друге, брехун, як мовиться, повинен мати добру пам’ять, щоб не бути викритим у власній брехні. А щоб не потрапити на гачок власної брехні буває не так вже і просто. Хоча, виходячи з третього аспекту, у брехуна все одно це не виходить, що в підсумку знеславлює його в очах оточення.

«Нема нічого таємного, що не стало б явним, і нічого не буває захованого, що не виявилося б» (Мк. 4:22), – ці Христові слова якнайкраще ілюструють третій негативний аспект неправди. Втім, ці слова багато людей у всі часи намагалися оскаржувати… і в черговий раз будучи викритими у власній брехні, доводили істинність цього біблійного принципу і правдивість усієї Біблії. Проте багато хто і донині все одно намагається спростувати істинність цих слів. Втім, як і істинність всієї Біблії.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docНегативні аспекти неправди


Ваш коментар: