Надзвичайні речі

Багато людей часто іменує ту чи іншу значну (чи не дуже значну) подію як подію, що «змінила хід історії людства». Чи щось на кшталт цього. Звучить, ясна річ, пафосно, проте, якщо розібратися, будь-яка подія так чи інакше змінює хід історії людства, і невідомо де б опинилося людство, якби не сталася ця подія. Звучить не менш пафосно, проте не менш правдиво.

Але якщо вже пішла мова про події, які по-справжньому кардинально змінили хід історії людства, тоді пропонуємо вашій увазі невеличкий текст про подію, яка на триста відсотків підпадає під категорію надважливих подій:

«Шостого ж місяця був посланий від Бога ангел Гавриїл у галилейське місто, яке називається Назарет, до Діви, зарученої з мужем на ім’я Йосиф, з дому Давидового; ім’я ж Діви – Марія. Ангел, увійшовши до Неї, сказав: радуйся, Благодатна! Господь з Тобою, благословенна Ти в жонах. Вона ж, побачивши його, стривожилася від слів його і міркувала, що б то значило це привітання. І сказав Їй ангел: не бійся, Маріє! Бо Ти знайшла благодать у Бога. І ось зачнеш в утробі і народиш Сина, і наречеш ім’я Йому Ісус. Він буде Великий і Сином Всевишнього наречеться, і дасть Йому Господь Бог престіл Давида, отця Його. І царюватиме у домі Якова повік, і царству Його не буде кінця. Марія ж сказала ангелу: як же станеться це, коли Я мужа не знаю? Ангел сказав Їй у відповідь: Дух Святий зійде на Тебе, і cила Всевишнього осінить Тебе. Тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим. Ось і Єлисавета, родичка Твоя, і вона зачала сина в старості своїй, і це вже шостий місяць їй, хоча називають її неплідною, бо не буває безсилим у Бога ніяке слово. Тоді Марія сказала: Я – раба Господня. Нехай буде Мені за словом твоїм. І відійшов від Неї ангел» (Лк. 1:26-38).

Благовіщення, Генрі Райленд

Можна не сумніватися, що ця біблійна подія багатьом людям добре знайома, проте наскільки вона важлива особисто для них? Адже для історії всього людства подія Благовіщення і згода Марії дійсно стали переломними: про це свідчить сам календар, який розділив нашу історію фактично на до і після цієї події. Люди шукають сенсації в теперішньому, шукають їх у минулому, проте повз увагу багатьох проходить той факт, що Бог став людиною! І ця надзвичайна подія відбулася завдяки згоді простої єврейської дівчини на ім’я Марія з глухого селища на задвірках стародавньої імперії. Цей факт теж є не менш надзвичайним: всемогутній Бог питав згоду на співпрацю з людиною. Творця «неба і землі, всього видимого і невидимого» цікавить думка людини! Навіть більше, Бог не хоче діяти без згоди людини! Дивина і годі.

Але це ще не все, адже в стосунках Бога і Діви Марії не було чогось нового чи унікального, подібних стосунків Господь жадає з кожним з нас, була б лише наша згода. Достатньо, щоб ми щиро відповіли, як свого часу це зробила Марія: «Нехай буде мені за словом Твоїм». І можете не сумніватися, у вашому житті неодмінно стануться надзвичайні речі. Головне – довіряти Богові і хотіти здійснення їх.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docНадзвичайні речі


Ваш коментар: