Здобути більше

Дивовижно, але деколи людині треба буквально осліпнути, щоб отримати змогу бачити більш значущі речі. У цьому нас переконує епізод, який зафіксував євангеліст Матвій: «Коли ж Ісус звідти вертався, ішли за Ним два сліпці, що кричали й казали: Змилуйсь над нами, Сину Давидів! І коли Він додому прийшов, приступили до Нього сліпці. А Ісус до них каже: Чи ж вірите ви, що Я можу вчинити оце? Говорять до Нього вони: Так, Господи. Тоді Він доторкнувся до їхніх очей і сказав: Нехай станеться вам згідно з вашою вірою! І очі відкрилися їм» (Мт. 9:27-30).

Між іншим, ще один сліпець, вже поблизу Єрихону, іменував Ісуса Його месіанським титулом: «А коли з Єрихону виходив Він разом із Своїми учнями й з безліччю люду, сидів і просив при дорозі сліпий Вартимей, син Тимеїв. І, прочувши, що то Ісус Назарянин, почав кликати та говорити: Сину Давидів, Ісусе, змилуйся надо мною!» (Мр. 10:46,47). Щось у більш «зрячих» людей не виходило побачити в Теслі з Назарету довгоочікуваного Месію. Навіть більше, хтось наважувався попри всі численні чуда, які чинив Спаситель, звинувачувати Його в змові з нечистими силами! Так «фарисеї ж казали: Виганяє Він демонів силою князя демонів» (Мт. 9:34).

Що ж штовхало людей казати такі нісенітниці? Зовсім не брак досвіду чи обізнаності, а набагато «банальніше» явище: заздрість. Фарисеї, які вважали себе ледь не еталоном праведності, взірцем догоджання Богові, не могли навіть помріяти про речі, які чинив Ісус, як на їх думку, вискочка з глухого галілейського селища, з напівпоганського краю. А згаданим сліпцям не було діла до заздрощів, їм навіть не було діла до ретельності дотримання Мойсеєвого закону! Вони бажали лише одного: прозріння. І шукали Ісуса лише для цього, все інше відходило на другий план. А коли людина щиро шукає Божої допомоги, їй відкриваються дивовижні речі про Нього, для неї стає можливим увійти в Божу присутність, адже лише за такої умови людина може отримати від Бога те, про що вона просить. А можливо, і не отримати прохане, але здобути значно більше: «Отож, коли ви, бувши злі, потрапите добрі дари своїм дітям давати, скільки ж більше Небесний Отець подасть Духа Святого всім тим, хто проситиме в Нього?» (Лк. 11:13).

Дар Святого Духа, от про що найперше треба просити в Бога, от Кого найбільше треба шукати в житті! Отримавши таку ласку від Бога, всі інше в житті не те, що відходить на другий план, а просто займає відповідне місце, і тоді в людському серці оселяються мир, любов і гармонія, а сама людина з подивом відкриває для себе, що є власником незліченних скарбів. Навіть у тому випадку, якщо вона позбавлена тілесного зору. Хоча, як запевняє Євангеліє, деколи відсутність тілесного зору стає запорукою появи зору духовного, що нам продемонстрували два сліпці.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docЗдобути більше


Ваш коментар: