Що таке воскресіння мертвих

Воскресіння мертвих – відновлення фізичних тіл людей у новому стані, що має наступити з Другим пришестям Ісуса Христа. Воскресіння мертвих, за словами апостола Павла, станеться “раптом, в одну мить” (1Кор. 15:52). Прологом воскресіння мертвих являється воскресіння Нового Адама – Боголюдини Ісуса Христа. Своїм хресним подвигом і смертю, а потім наступним воскресінням Господь преобразив людське єство і відкрив шлях воскресіння усім людям.

У той же час спокутна справа Боголюдини не відмінила людської свободи. Людина добровільно приймає чи відкидає подвиг Боголюдини, добровільно слідує шляхом віри, покаяння і очищення від пристрастей, або продовжує розвивати свої пристрасті, вступаючи у ворожнечу з Богом. Приймаючи подвиг Боголюдини, християнин закликається в чомусь повторити Його життя – співумерти з Христом, добровільно розіпнути свої пристрасті і похіть у цьому світі, преобразитися виконанням євангельських заповідей. Для християнина, який трудиться, воскресіння виявиться “воскресінням життя” – така людина на суд не приходить, бо перейшла від смерті в життя (Ін. 5:24-29; 8:51). Що ж до людини, яка відкинула Бога, то для неї також наступить воскресіння, але як “воскресіння суду” (Ін. 5:29).

Таким чином, у воскресінні мертвих станеться відновлення людської природи в усій повноті – людські душі з’єднаються з людськими тілами. Проте грішники будуть відчужені від Бога відсутністю власної рішучої волі до добра. Бог дійсно буде в усіх, “але тільки у святих Він перебуватиме “милостиво”, а в нечестивих – “немилостиво””, – свідчить св. Максим Сповідник.

Бог Своєю Силою воскресить мертвих нетлінними, а тіло воскреслого буде нетлінним і безсмертним, внаслідок чого воно не потребуватиме ні їжі, ні питва.

Тіла ж нерозкаяних грішників не стануть тілами Божественної слави, якими володітимуть праведники. Тіла нерозкаяних грішників відбиватимуть пристрасті, що гніздяться в них, відтворюватимуть внутрішній світ тих, хто переступив Божественні заповіді, вселятимуть відразу. За словом блаженного Феодоріта, гідні небес вдягатимуться небесною славою, а негідні, які мають у помислах лише земне, “приймуть одіяння, відповідне їх вибору”.

За матеріалами сайту www.oviktor.org.ua

Наступний запис

Про воскресіння мертвих

Ніщо так не наповнює душу печаллю і болем, як втрата наших близьких. Бачачи бездиханне тіло рідної людини, чиє життя було ... Читати далі