Уподібнитися дітям

«У той час ученики приступили до Ісуса і кажуть: хто більший у Царстві Небесному? Ісус, покликавши дитя, поставив його посеред них і сказав: істинно кажу вам: якщо ви не навернетесь і не будете як діти, не ввійдете у Царство Небесне» (Мф. 18:1-3). «Браття! Не будьте дітьми розумом: на зле будьте, як діти, а розумом будьте повнолітні» (1Кор. 14:20).

Знаючи, точніше більше вірячи в те, що різночитання в Біблії – лише здаються такими, спробуємо розібратися в тому, що мав на увазі Христос, коли казав, що умовою потрапляння до Царства Божого (Небесного) є уподібнення дитині. Допоможе як раз у цьому вже наведений фрагмент з Першого послання до Коринф’ян: «На зле будьте, як діти».

Як реагують діти на зло? Не будемо вдаватися до просторових міркувань на цю тему, бо скільки людей – стільки думок з цього приводу, а краще висловимо, як ми вважаємо, найголовнішу: діти не виправдовують зла.

«Не виправдовувати зла – що тут складного?», – таким питанням може задатися багато хто. І здавалося б, у цьому дійсно немає нічого складного, якщо в це зло не будуть вплетені наші амбіції, переконання (зокрема релігійні), тим більше, якщо в цьому злі не міститься наш матеріальний інтерес…

Тоді наше сприйняття цього зла стане зовсім іншим. Навіть до такої міри, що ми станемо називати його… добром, або, принаймні, виправдовувати його доцільність, вигадуючи щось, на кшталт, що це «необхідне зло», «менше зло», що тут задіяні вищі інтереси (як зараз кажуть, «геополітика») і т.д. і т.п. Одним словом, зло якби непомітно стає знову ж таки… добром. Зважаючи на все це, не поспішайте з передчасними твердженнями про те, що в не виправданні зла немає нічого складного (а точніше, як на думку багатьох, поганого). Адже, як відомо, «за всяке пусте слово, яке скажуть люди, вони дадуть відповідь у день судний: бо за словами своїми будеш виправданий і за словами своїми будеш осуджений» (Мф. 12:36,37). Бог завжди нагадає нам про нашу самовпевненість.

Але що ж робити зі злом, в якому, як відомо, «весь світ лежить» (1Ін. 5:19)? На це найкращу відповідь дають наступні біблійні вірші: «Не мстіться за себе, улюблені, а дайте місце гніву Божому. Бо написано: “Мені відомщення, Я віддам”, – говорить Господь. Отже, якщо ворог твій голодний, нагодуй його; якщо хоче напитися, дай напитися йому; бо, роблячи це, ти збереш йому на голову палаюче вугілля. Не бувай переможений злом, а перемагай зло добром» (Рим. 12:19-21).

Перемагай зло добром – це словосполучення ми хочемо виділити окремо, бо це єдиний спосіб перемогти зло на приватному рівні, і, до речі, є ознакою згаданого Павлом повноліття розуму.

На приватному рівні – це друге словосполучення, на яке ми хотіли звернути вашу увагу, бо як відомо: «Вірний у малому і у великому вірний; а неправедний у малому, неправедний і у великому» (Лк. 16:10). Отже, якщо хочете перемогти світове зло, мусите розпочати зі зла, яке оточує вас і міститься у вашому серці, яке, як і всі людські серця, є «лукаве… і вкрай зіпсоване» (Єр. 17:9).

Ну, а для самого початку, варто припинити виправдовувати явне (і не явне) зло, щоб таким чином, за словом Христовим, уподібнитися дітям. У ставленні до зла, а не розумом…

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docУподібнитися дітям


Ваш коментар: