Молитва – джерело здорового суспільства

Я хотів би розповісти тобі, шановний читачу, як можеш стати духовно здоровим.

Ісус Христос прийшов, щоб вилікувати зламані серця. Зламане серце – це таке, яке не може спілкуватися не лише з Богом, а й з людьми. Воно нагадує пошкоджену телефонну лінію. Тому треба знову налагодити зв’язок і вилікувати зламане серце. Люди не в змозі зробити цього, але це під силу Богові.

Бог дав світові інституцію, у якій можемо лікувати зламані серця. Адже саме Він заснував Церкву, в якій зцілює кожну людину, а навіть ціле людство.

З того скарбу, який Ісус залишив Церкві та яким невпинно обдаровує нас за її посередництвом, можна черпати по-різному: беручи участь у церковних таїнствах, слухаючи в церкві проповіді та, врешті-решт, молячись. Усе це, щоправда, об’єднує в собі віра. І, загалом кажучи, саме завдяки вірі ми приходимо до Церкви як до інституції, бо впевнені, що отримаємо там те, чого шукаємо.

Молитва – це один зі способів, за допомогою якого ми можемо черпати Христову силу, щоб вилікувати себе й суспільство.

Молитва – це спілкування з Богом. Водночас молитва – це простір, у якому до нас приходить Бог, щоб допомогти нам. А отже, через молитву ми отримуємо доступ до цілющих джерел Церкви.

Щоб молитва справді оздоровлювала нас, насамперед треба виконати кілька основних умов доброї молитви. Ці умови окреслив Ісус Христос у молитві «Отче наш»:

Перша умова полягає в тому, щоб зосередитися та усвідомити, що Бог є тут, перед тобою. Вже саме усвідомлення Його присутности відновлює зв’язок з Ним.

Друга умова – це відкинути гріх, визнати гріх і попросити, щоб тобі його було прощено.

Третя умова вимагає пробачити тим, хто тебе зранив. Кожна непрощена кривда наповнює твоє серце мороком і ненавистю, тож у такому стані не можеш розмовляти з Богом, Який є любов’ю.

Четверта умова полягає в тому, щоб зректися всього, що заважає тобі розмовляти з Богом. Бог повинен бути у твоєму житті на першому місці. Якщо віддаси це місце комусь іншому, присутність Бога стане фікцією, а отже, образиш Його, бо замість Нього поставиш створіння.

П’ята умова – це прийняти Божу волю, зокрема й те, що є важким для тебе, як вияв Божої любови та власної впевнености в тому, що все закінчиться добре. Коли так віритимеш Богові – перемагатимеш зло та постійно перебуватимеш в єдності з Ним.

Будь-яка добра молитва потребує виконання цих п’яти умов. Як телефонна розмова вимагає дотримання певних умов, так і молитва. Якщо хочеш говорити телефоном, мусиш підняти слухавку й почути гудок, який означає, що лінія вільна. Хоча це ще не значить, що зможеш поговорити з тим, до кого хочеш зателефонувати.

Так само й з «Отче наш». Якщо промовляєш «Отче наш» – це означає лише, що лінія вільна, що Бог присутній, але аж ніяк не те, що можеш спілкуватися з Ним і що зцілююча й спасенна сила наповнить тебе. Цьому заважають перепони, які є в тобі.

Подібна ситуація виникає й під час здійснення телефонного дзвінка: мусиш вибрати кілька цифр і щойно тоді відбудеться повне з’єднання зі співрозмовником.

Молитва, як і телефонний дзвінок, вимагає виконання саме цих п’яти умов:

  • по-перше, зосередитися;
  • по-друге, визнати гріхи;
  • по-третє, пробачити іншим;
  • по-четверте, зректися всього;
  • по-п’яте, прийняти Божу волю як свій життєвий хрест.

І тоді молитва «Отче наш» завдяки своїй важливій суті допоможе тобі стати здоровішим. Промовляючи її, поступово звільнятимешся від усього, що тебе поневолювало, дихатимеш щораз спокійніше й врешті помітиш, що все навколо сприяє тобі. А тоді відчуєш, що твій організм став вільним і здоровим.

Спробуй проказувати молитву «Отче наш», не лише промовляючи її повністю, але й, відповідно до ситуації, суттєві елементи цієї молитви. Спробуй у певному сенсі зателефонувати до Бога.

Після того, як повністю виконаєш п’ять згаданих умов – тобто зосередишся, визнаєш гріхи, пробачиш іншим, зречешся всього та приймеш Божу волю й хрест, – спробуй попросити, щоб прийшло Царство Боже, щоб запанувала воля Його та щоб Господь заопікувався тобою й звільнив тебе від усякого зла.

Нехай Бог допоможе тобі налагодити тісний зв’язок із Ним.

Попередній запис

Через молитву до сили

Молитва наповнює життя віри важливим змістом. Завдяки молитві вірний отримує силу поборювати труднощі, зберігати вірність перед спокусами, перемагати зло та ... Читати далі

Наступний запис

Палка молитва вірного може багато

Вітаю тебе, дорогий читачу, на початку чергового розділу моїх роздумів. Сьогодні я хотів би впровадити тебе в простори Церкви, де ... Читати далі