Матфей (Маттій)

Апостол Матфей Пітер Пауль Рубенс

Матфей – учень Ісуса Христа, який за жеребом зайняв місце серед дванадцяти апостолів замість Іуди Іскаріота, що відпав.

Єдиний раз ім’я Матфея згадується в книзі Діянь святих апостолів: «У ті дні Петро, ставши посеред учеників, сказав… треба, щоб один із тих, котрі були з нами увесь час, коли перебував і ходив із нами Господь Ісус, починаючи від хрещення Іоанового до того дня, коли Він вознісся від нас, був разом з нами свідком воскресіння Його”. І поставили двох: Йосифа, званого Варсавою, якого прозвали Юстом, та Матфея. І, помолившись, сказали: “Ти, Господи, Серцезнавче всіх, покажи з цих двох одного, якого Ти обрав прийняти жереб цього служіння і апостольства, від якого відпав Іуда, щоб іти у своє місце”. І кинули про них жереб, і впав жереб на Матфея, і зарахували його до одинадцятьох апостолів» (Діян.1:15,21-26)

За церковним переказом, він був із проповіддю в Ефіопії Понтійській (нинішня Західна Грузія), Македонії, багаторазово наражаючись на смертельну небезпеку. Одного дня язичники змусили апостола випити отруєне питво, але Матфей залишився живим і зцілив інших в’язнів, які осліпнули від цього питва. Потім Матфей повернувся до Іудеї і там продовжив свою проповідь.

За проповідь християнства Матфей був засуджений синедріоном на смерть і побитий камінням. Проте згідно з іншими джерелами, апостола Матфея розіпнули на хресті. Смерть Матфея відносять до 63 року.

Попередній запис

Іуда Іскаріотський

Поцілунок Іуди (фрагмент), Джотто ді Бондоне Якби ми нічого не знали про Ісуса, окрім тих декількох ... Читати далі

Наступний запис

Галилейський човен – скарб біблійних часів

Нашу розповідь про дванадцять апостолів Ісуса Христа ми завершимо розповіддю про рибальський човен, знайдений на берегах моря Галилейського. [caption id="attachment_13935" ... Читати далі