Щоб подолати страждання, потрібна сила

Друже, чи ти коли-небудь у житті замислювався над тим, чого насправді прагнеш? Розкошів, усесвітньої слави чи, можливо, життя, сповненого духовного змісту? Те, чи будеш задоволеним власним життям, залежить від спрямованости твоїх бажань. Якщо хочеш того, що матеріяльне, зникнеш разом з розпадом матерії навколо тебе. Якщо ж прагнеш духовного, житимеш вічно, як духовна дійсність, що є незнищенною. Бажаєш людської слави – переживеш розчарування й самотність, маніпулюватимеш людьми й використовуватимеш їх замість того, щоб жити для них. Якщо твої прагнення будуть спрямовані на тіло й змушуватимуть тебе ліпше дбати про нього, щоб довше залишатися молодим, сильним, гарним і привабливим, то приречеш себе на постійне вмирання, втрачання, розчарування й розпач.

Ти є те, до чого підштовхують тебе твої прагнення. Твоє задоволення залежатиме від сили й змісту твоїх бажань.

Людське життя на цій землі не може бути тривалим. Земля не є нашою домівкою, ми прийшли сюди не для постійного перебування й життя, а для того, щоб подолати тут перехідний етап і підготуватися до життя справжнього. На землі неможливо уникнути страждань, смерти, розчарування, самотности. Якщо прагнеш уникнути хреста, не хочеш нести його, буде змушений його тягти. Якщо уникнеш хреста в одній сфері життя, він чекатиме на тебе в іншій. Сила й краса людського життя не в тому, щоб не страждати, а в тому, щоб мати силу зносити страждання й долати біль.

Святий – це не той, хто не грішить, а той, хто, незважаючи на помилки, долає розчарування, зло й гріх. Святий – це не та людина, яка не падає, а та, яка щоразу піднімається. Святий – це не той, хто ніколи не забруднює своїх рук і обличчя, а той, хто постійно їх змиває та очищає.

Геніяльні люди не були неробами, а їхні винаходи, знання, обізнаність з літературою та мистецтвом, сила, що виявлялася в життєвій мудрості та діяльності, моральна святість, любов до людей не впали їм, як дар з неба. Навпаки, ці люди в поті чола здобували свій хліб, днями й ночами шукали, маючи певність, що те, чого прагнуть і шукають, існує. Геніяльність Бетговена полягає в тому, що, попри глухоту, він усе ж знаходив сили для того, аби компонувати музику й тішитися нею.

Не йдеться про те, щоб просити Бога звільнити нас від страждань, труднощів чи навіть від смерти. Ми маємо просити Його дати нам силу, необхідну для того, щоб витримати страждання, подолати біль, смерть, негаразди й хвороби. Краса футболу в перемозі, хай яких вона вимагає зусиль і праці спортсменів. Краса життя в тому, що, попри кульгання, поранення, хворобу, сліпоту або глухоту, ти все-таки залишаєшся відважним, радісним, сповненим гумору й молитовного натхнення. Твоя сила в тому, щоб не жаліти себе, не впадати в розпач, а з готовністю казати життєвому хресту: «Так». Обравши таку поставу, ти ніколи не залишишся сам, усі тебе потребуватимуть, адже з тобою буде Бог.

Тебе створено для перемоги, оскільки Боже дитя не може втрачати й програвати. Чим важче лихо, яке з тобою трапилося, тим більша твоя сила. Не допусти, щоб набубнявіле й от-от готове прорости в тобі зло збило тебе зі шляху. Зло завжди безсиле. Важливо озброїтися великими, всемогутніми думками та не зважати на зло, а шанувати добро. Зрозумій, що тебе народжено для перемоги, а не для поразки, для життя, а не для смерти, для здоров’я, а не для хвороб. Зло обмежене в часі, воно лише випробовує тебе, перевіряючи, на чиєму ти боці, на кого опираєшся, у що віриш.

Нехай тебе підтримає Божа десниця.

Попередній запис

Серце є твоїм дзеркалом

Ти, шановний читачу, є істотою, яка вміє говорити. Бог подарував тобі мову. За допомогою слів можеш виразити власні думки й ... Читати далі

Наступний запис

Молитва і гріх

Пориньмо спільно, шановний читачу, у мудрість життя. Я хотів би розповісти тобі сьогодні про молитву. Вчитися промовляти «Отче наш» – ... Читати далі