«Непомітні» проблеми

«Зважайте на себе, щоб ваші серця не обтяжувались об’їданням та пияцтвом і житейськими турботами, і щоб день той не спостиг вас несподівано…» (Лк. 21:34), – загалом під цими Христовими словами розуміється день прийдешнього суду Божого, або, як його ще прийнято називати, «день кінця світу». Тобто кінця звичного для нас світу, адже з пришестям Господнім світ оновиться і набуде нового, доки невідомого та незбагненого для нас вигляду. Проте характерною особливістю конкретних біблійних пророцтв є те, що вони можуть стосуватися не тільки однієї конкретної події, але в тій чи іншій мірі багатьох подій, які можуть повторюватися багато разів протягом людської історії чи навіть у житті певної людини.

Не оминуло такої долі і вище згадане Христове пророцтво, коли людина за звичайними життєвими турботами, вже не кажучи про пияцтво, завдяки якому вона часто «випадає» з оточуючої її реальності, не помічає до часу проблем, доки вони не стануть «у повній зріст» і не дадуть про себе знати повною мірою. Це може стосуватися тілесного і духовного здоров’я самої людини чи її близьких, її фінансових труднощів та багато чого іншого. Те, що часто було явним оточенню, для самого нещасного стає повною несподіванкою. До того ж не варто забувати, що багато людей звикли тішити себе самообманом, ілюзіями, за допомогою яких вони намагаються до пори до часу втекти від суворої дійсності, тим самим ускладнюючи своє становище, часто-густо заганяючи себе в глухий кут, з якого часто просто немає жодного виходу…

Зображена картина доволі сумна та не менш реальна. І може стосуватися не тільки життя окремої людини, але і родини, суспільства, країни і людства в цілому чи навіть усього створеного Богом світу: «Бо знаємо, що всі істоти разом стогнуть і мучаться донині» (Рим. 8:22). Усе це сумний наслідок людського гріхопадіння, відпадання людства від життєподавця Бога: «Бо відплата за гріх – смерть». І лише щире навернення до Бога-Творця може врятувати особисто кожного з нас від цієї сумної долі: «А дар Божий – життя вічне у Христі Ісусі, Господі нашому» (Рим. 6:23).

«Віруй у Господа Ісуса Христа і спасешся ти і весь дім твій» (Діян. 16:31), – відповіли святі апостоли Сила та Павло на запитання в’язничного сторожа: «Господарі мої, що мені робити, щоб спастися?» (Діян. 16:30). Проте, щоб задатися подібним рятівним запитанням, треба бути чесним перед самим собою, не обманювати себе химерними ілюзіями, на кшталт: «У мене все гаразд», – тобто більш тверезо дивитися на цей оточуючий світ: «Отже, глядіть, робіть обережно, не як нерозумні, а як мудрі, цінуючи час, бо дні лукаві, отже, не будьте нерозсудливі…» (Еф. 5:15-17).

Цікаве, між іншим, продовження цього біблійного уривка: «І не впивайтеся вином, від якого буває розпуста» (Еф. 5:18), – як бачите, проблема алкоголізму існувала задовго до наших часів, про що нам постійно нагадує Біблія. Як і про те, що джерелом наших проблем є гріх, який сидить у кожному з нас і наслідків якого нам не оминути.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
doc«Непомітні» проблеми


Ваш коментар: