Вступ

«Любити в сто разів більше. 366 коментарів до Євангелія» – це результат моєї співпраці з «Католицьким радіо Плоцьк», яка тривала від 21 січня 2002-го до 20 січня наступного року. То був рік, упродовж якого я коментував у радіоетері щоденне читання Євангелія. З’явилося 366 текстів (помилково на один день я написав два коментарі). Коли минуло чотири роки, я вирішив переглянути й упорядкувати їх, а також виправити те, що потрібно.

Зважаючи на те, що послідовність читань не повторюється з року в рік, я вирішив, що впорядкую тексти не за літургійним календарем, а за Євангеліями. Тому праця складається з чотирьох розділів: Матвій, Марко, Лука, Іван, – в яких уміщено один за одним коментовані уривки. Книжка не охоплює цілого тексту Євангелій. До деяких уривків наведено кілька коментарів, а водночас залишилися «дірки», до яких коментарів немає.

Кожному уривкові передує заголовок, посилання на текст Святого Письма, якого стосується коментар, а також коротке біблійне мотто, узяте з коментованого уривка.

У коментарях я викладав те, що було в моїй голові й серці, те, чим тієї миті жив. Отож вони можуть містити й чужі думки, але тільки такі, які закарбувалися в моїй душі. Саме через це, а також тому, що спочатку я не думав про видання, у праці немає приміток, які де-не-де були б, можливо, потрібні.

Буду радий, якщо ці тексти допоможуть комусь у пошуку Бога у своєму житті.

о. Збіґнєв Павел Мацеєвський