Антоні Пацьорек – Євангеліє дитинства

Ця праця доступно і популярно пояснює новозавітний текст про народження Ісуса тобто є коментарем до так званого євангелія дитинства. Пояснення має служити повнішому розумінню і переживанню правди про прихід Ісуса Спасителя у світ.

ЗМІСТ

ПЕРЕДМОВА »

ПЕРЕДМОВА

Пропонована публікація є поясненням новозавітного тексту про народження Ісуса, тобто коментарем до так званого євангелія дитинства (Мт. 1-2; Лк. 1-2). Пояснення має служити повнішому розумінню і переживанню правди про прихід Ісуса Спасителя у світ. Подане воно у формі радше популярного, аніж суто богословського викладу. Попри всі обмеження, які накладає спосіб популярного пояснення, цей виклад відображає сучасне розуміння теми.

Радо пропонуємо читачеві цю працю, сподіваючись, що вона допоможе по-новому і повніше переживати великі тайни приходу у світ нашого Господа і Спасителя.

ВСТУП »

ВСТУП

Напевно, не один раз в освітленій посеред ночі церкві доводилося нам почути, що: «тими днями, вийшов наказ царя Августа переписати всю землю… і що, пішов теж і Йосип із Галілеї, із міста Назарету, до Юдеї, до міста Давидового, що зветься Віфлеєм, бо походив із дому та з роду Давидового, щоб йому записатись із Марією, із ним зарученою, що була вагітна…, а також, що: настав їй день породити. І породила вона свого Первенця Сина, і Його сповила, і до ясел поклала Його, бо в заїзді місця не стало для них…» (Лк. 2:1 наст.).

Наведені вище слова про різдво Ісуса у Віфлеємі походять з т. зв. євангелія дитинства, котре в рамках Євангелія має свою власну богословську і літературну специфіку. Яке його призначення? Чого навчає? Оскільки оповідь про різдво Ісуса, яку зазвичай називають євангелієм дитинства, вміщена в два перші розділи Євангелія від Матвія, а також у два перші розділи Євангелія від Луки, відповідь варто почати від сповіщення, як постали дві книги Святого Письма, тобто Євангеліє від Матвія і Євангеліє від Луки.

ЄВАНГЕЛІЄ ДИТИНСТВА ВІД МАТВІЯ (Мт. 1-2)

ЄВАНГЕЛІЄ ДИТИНСТВА ВІД ЛУКИ (Лк. 1-2)