Об’єднані смертю

Люди, які оточували і з якими стикався Ісус Христос під час Свого земного життя. Скільки їх було, якими вони були – про це достеменно знає лише один Господь. Нам же з новозавітних текстів відомо лише про малу дещицю людей, з якими зустрівся Христос під час Свого громадського служіння.

Про одних ми дізнаємося більше, про других менше, але якими вони були, як на них вплинула зустріч з Ісусом? І якщо Діву Марію, апостолів і ще деяких персон (наприклад, Закхея, Понтія Пілата), у принципі, згадують постійно, то багатьох інших персонажів новозавітної історії людська увага обійшла стороною. Саме про таких людей піде мова далі.

У цій збірці мова піде про Лазаря з Вифанії, жінок, які слугували Ісусу Христу під час Його громадського служіння, Йосифа Аримафейського та Никодима. Людей, яких об’єднали смерть і воскресіння

ЗМІСТ

Передмова »

Передмова

У людей, про яких піде розмова в цій збірці, є одна спільна риса, що назавжди пов’язала їхні імена з ім’ям Христовим. Їх усіх об’єднала… смерть.

Але якщо у випадку Лазаря з Вифанії – першого героя розповіді – це була власна смерть і подальше воскресіння, то жінок, яких згодом прозвуть мироносицями, та Йосифа Аримафейського і Никодима об’єднала смерть Ісуса Христа та Його воскресіння. Смерть і воскресіння – взагалі, ці два явища, хочемо ми цього чи ні, стосуватимуться майбутнього кожного з нас.

Так що історії Лазаря, жінок-мироносиць, Йосифа Аримафейського і Никодима – це не лише події, що сталися 2000 років тому. Це приклади людської відповіді на заклик Христовий: “Ось, стою при дверях і стукаю; якщо хто почує голос Мій і відчинить двері, увійду до нього, і буду вечеряти з ним, і він зі Мною” (Одкр. 3:20). Заклик, який звернений особисто до кожного з нас і сьогодні. І від відповіді на нього залежатимете наша посмертна доля: чи воскреснемо ми для життя вічного, чи нас очікуватимете “доля в озері, що горить вогнем і сіркою. Це смерть друга” (Одкр. 21:8). Вибір між вічним життям і вічною смертю залежить саме від нас.

Редакція сайту

Лазар
Жінки-мироносиці
Фарисеї

Див. також:

Саддукеї, фарисеї та ессеї – Михайло Селезньов »

Саддукеї, фарисеї та ессеї  – Михайло Селезньов

Маранафа. Кого попереджає Христос – Олександр Ткаченко »

Маранафа. Кого попереджає Христос Олександр Ткаченко

  1. Христове пророцтво та його виконання
  2. Загибель Єрусалиму