Молитва у хвилини гіркоти

Тепер, Господи, знаю, що майбутнє залишилося позаду. Моє становище ніколи не покращиться, я дізнався про це вчора. Щоб досягти успіху, мені треба було дуже багато: щоб мене знали, щоб мене рекомендували… Мене ж задовольняло те, що я був чесним.

Тому, звичайно…

Признаюся Тобі, Господи, що мені трохи неприємно бачити, як перед моїми очима проходять молоді люди. Уся ця молодь з великими амбіціями. Їм, звісно, усе вдасться.

На сьогодні моя ситуація зрозуміла. Більшого я не досягну. Я починаю їх ненавидіти, тих молодих людей, які проходять у мене перед носом. Так, звичайно, вони мені нічого не заподіяли. Але ж їм таланить. І мені цього вистачає, щоб звинувачувати їх. Де вони були в ці нелегкі роки? Спокійно закінчували навчання, успішно перемагали в конкурсах… Я ж у той час…

Вже з самого початку це була фальш. Принаймні так мені хотілося думати.

Чому ж я поставив собі таку високу планку? Це знову ж результат моєї уяви. Коли людина молода, то вона дуже вірить у майбутнє… Тоді дозволені будь-які надії. Віриться, що усе повинно бути якнайкраще. «Бо саме я…».

Згодом вона помічає, що є й інші. А саме Y. Він дає собі раду, той Y: одразу, на самому початку, він отримав таку посаду, якої я домігся набагато пізніше.

Він розпочав свою кар’єру з посади, до якої я «доріс» лиш тепер. Йому дуже щастить.

Тому, Господи, я хотів би просити Тебе допомогти мені. Допомогти старіти спокійніше. Більш достойно. Старіти без відчуття гіркоти. Адже так сумно бути старим буркуном.

Мені ніхто нічого не обіцяв. Мені ніщо не належало. Саме такі слова я постійно повинен собі повторювати. Коли хтось тільки починає жити, то вважає, що йому все належить: теперішнє, майбутнє, кар’єра… Та згодом, з плином літ, краще видно, що це була лише мрія, ілюзія.

Розуміти це – ласка. Ласка, за яку я повинен бути Тобі вдячним. Стільки людей складають на Тебе відповідальність за те, що їхні мрії не здійснилися…

Господи, дай мені ніколи не звинувачувати Тебе в нездійсненні моїх мрій. І справді, Господи, хіба Ти сам зробив собі «прекрасну кар’єру»?

<< Молитва на нещасливі дні

Молитва після важкої розлуки >>