Молитва на нещасливі дні

Сьогодні, Господи, нічого не вдається. Ніби усі змовилися: роботу, яка мені так пасувала, отримав хтось інший. У цьому питанні я розраховував на підтримку пана X, але він, як навмисне, захворів. Треба ж було, щоб X захворів саме сьогодні! До то ж, ця мігрень. Тільки цього бракувало. А ще я змок: автобуси ж, звичайно, не зупинялися, бо були переповнені.

Тому, Господи, я надзвичайно розлючений. Щодо молитви… Боюся казати тобі дурниці, які говорив, коли був дитиною і коли щосереди дощило. Саме щосереди. Це був єдиний день, коли я не хотів, щоб падав дощ.

Це повний абсурд: зараз, коли я дізнався, що пан X лежить у ліжку – саме сьогодні – знову прокинулася моя безсила лють розчарованої дитини. І я повинен попросити в Тебе пробачення.

По суті, я міркую, як дитина. І то в моєму віці!.. Та це правда: я приписую Тобі свої наміри… Злі й дріб’язкові. Тобі, мій Боже.

Мені здається, що я знаю Твої думки, так, як думки моїх керівників – якщо я справді їх знаю. Так важко проникнути в думки навіть тих, з якими ми живемо вже десять років!

У нещасливі дні мені легко бути несправедливим, Господи.

Мені потрібен хтось відповідальний, кого можна було б звинуватити. Я дійшов до того, що запитую себе, що я міг Тобі такого зробити, що в мене все так погано.

Так, ніби в Тебе також є примхи, як у мене!

Так, Господи, сьогодні нічого не вдавалося. Це була не моя помилка, ні. Тому… я майже був готовий думати, що винен Ти, і що світ сотворений злим.

У мені й надалі живе невиліковна звичка реконструювати світ по-своєму.

«Світильником тіла є око. Отже, якщо око твоє буде чистим…» (Мф. 6:22)

Господи, я хотів би заслужити благодать бачити світ таким, яким він є. Навіть якщо вже пропустив якусь добру нагоду, яка ще не скоро знову трапиться. Навіть якщо в мене болить голова якраз у той день, коли я повинен залагодити якусь дуже важливу справу. Навіть якщо я змок, і автобуси не зупинялися, бо були переповнені. Я хотів би, Господи, заслужити на благодать правди.

І сприймати усе з гумором…

<< Молитва на дні втоми від людей

Молитва у хвилини гіркоти >>