Зустріч з Богом

Люди, які оточували і з якими стикався Ісус Христос під час Свого земного життя. Скільки їх було, якими вони були – про це достеменно знає лише один Господь. Нам же з новозавітних текстів відомо лише про малу дещицю людей, з якими зустрівся Христос під час Свого громадського служіння.

Про одних ми дізнаємося більше, про других менше, але якими вони були, як на них вплинула зустріч з Ісусом? І якщо Діву Марію, апостолів і ще деяких персон (наприклад, Закхея, Понтія Пилата), у принципі, згадують постійно, то багатьох інших персонажів новозавітної історії людська увага обійшла стороною. Саме про таких людей піде мова далі.

У цій збірці мова піде про старця Симеона, Анну-пророчицю, Йосифа з Назарету та самарянку, ім’я якої залишилося невідомим. Людей, яких об’єднала зустріч з Христом, на яку вони чекали чи, навпаки, не могли надіятись, але яка змінила решту їх життя.

ЗМІСТ

Передмова »

Передмова

Всіх людей, про яких піде мова, фактично об’єднує лише одна річ – їх зустріч з втіленим Богом. І хоча між старцем Симеоном і пророчицею Анною є багато що спільного: вони постійно перебували при Єрусалимському храмі, чекали на прийдешнього Христа Господнього, то що було спільного в них, праведників того часу, із небагатим теслею Йосифом з напівязичницької Галилеї, жителів якої зневажала більшість юдеїв; вже не кажучи із самарянкою, у бік якої жоден би правовірний юдей і не поглянув?

Отож бо, що суди людські досить часто суттєво різняться від судів Божих: “Не судіть з вигляду, а судіть судом справедливим” (Ін. 7:24). Цих чотирьох людей об’єднувала одна спільна річ: вони шукали Бога. Хоча, напевно, Йосиф із самарянкою (у Біблії її ім’я навіть не згадується) про таке, напевно, і не подумували. Хто вони такі: убогий тесля із глухого містечка та жінка, яку, напевно, більшість жителів з її рідного селища не особливо то і цінувала, якщо відверто не зневажала? Хто вони такі, і Хто Такий Бог Ізраїлю?

Але “неможливе для людей – можливе для Бога” (Лк. 18:27), адже Бог бачив їхня серця, тому і відповів на їх заклик. Усі четверо прийняли цей заклик і пішли услід за Христом.

Про те, що сталося далі з цими людьми, нам нічого не відомо, а в принципі, це і не так важливо: головне, вони зустрілися з Христом, побачили в Ньому Сина Божого, прийняли Його у своє життя – на тлі цих подій все інше відсувається на другий план. Можна бути впевненим лише в одному: після цієї зустрічі їхнє життя змінилося раз і назавжди, втім як може змінитися (чи змінилося) і життя наше.

Симеон та Анна
Святий Йосиф
Самарянка

Див. також: Серце Самарянки (Слово редакції)

Замість післямови: Царська гідність – Редакція сайту