Божі діаманти

У попередніх розмовах ми зосереджували увагу на проявах гордині серед народу Божого, принаймні людей, які відносять себе до нього. Тепер же варто пригадати про гординю, що панує у світі, тобто за межами Церкви.

«Не любіть світу, ні того, що в світі: хто любить світ, у тому немає любові Отчої. Бо все, що в світі: похіть плотська, похіть очима і гордість житейська, не від Отця, а від світу цього. І світ минає, і похіть його, а той, хто виконує волю Божу, перебуває повік» (1Ін. 2:15-17), – от у принципі те, що думає Біблія про світ, який, як відомо, до того ж «лежить у злі» (1Ін. 5:19).

Біблія не закликає нас покидати світ (див. 1Кор. 5:10), як деколи роблять послідовники усіляких малочисельних сект, проте Біблія закликає вірних не надіятися на світ, не захоплюватися ним і «берегти себе неоскверненим від світу» (Як. 1:27). А також, якщо взялися цитувати Послання апостола Якова, «піклуватися про сиріт і вдів у їхніх скорботах», тобто «благовістити убогим…, зціляти розбитих серцем, проповідувати полоненим визволення, сліпим прозріння…, проповідувати літо Господнє сприятливе» (Лк. 4:18,19), – одним словом, продовжувати Христову місію в цьому світі просякнутому гріхом. Адже, якщо хто призабув, ми, послідовники Христові, маємо бути «світлом» для оточуючих, щоб вони, бачачи наші добрі діла, прославляли нашого Небесного Отця (див. Мф. 5:14,16).

Якщо ми пам’ятатимемо про це, і, що саме головне, виконуватимемо, то нас буде мало хвилювати ці неподобства, що кояться у світі, адже «світ минає, і похіть його» разом з ним, «а той, хто виконує волю Божу, перебуває повік». Адже на нас очікує вічність, для якої земний вік – це просто ніщо.

Якщо і варто ще щось до цього додати, так це образ огранки алмаза з метою перетворення його в діамант, що можна порівняти з тим, як через усілякі випробовування і долання спокус світу цього, Господь шліфує наш характер, робить нас витривалішими, щоб з Його допомогою і, звичайно, не без нашої свідомої участі, ми ставали хоча б на дрібку кращими, поступово перетворюючись з непоказних «алмазів» на справжні «діаманти». Божі діаманти.

От для чого, саме для нашої «огранки», нам потрібні «похіть плотська, похіть очима і гордість житейська» і чому більшості з нас не варто тікати від світу цього чи, принаймні, ховатися у власній «шкаралупі», марно намагаючись втекти від нього. Ні, цього не вдасться зробити, світ обов’язково наздожене і поневолить нас. Лише з Божою допомогою протистоячи світу, ми зможемо подолати його разом з його гординею та похіттю… і спокусами – куди вже без них.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docБожі діаманти


Ваш коментар:

Попередній запис

Наслідки гордині

У попередньому дописі вже велася мова стосовно того, що вивчення Біблії, причетність до народу Божого може посилити гординю, яка дрімає ... Читати далі

Наступний запис

Що каже Біблія про гордість?

Книга притч Соломонових та Книга Псалмів сповнені висловлюваннями про гордість. От лише деякі з них: "В гордині своїй грішник не ... Читати далі