Стати вільним

Істина визволить вас, Джеймс Тіссо

– Якщо будете перебувати в слові Моєму, то ви істинно будете Моїми учениками; і пізнаєте істину, і істина визволить вас. (Ін. 8:31,32).

Проте багато людей, якщо не більшість, воліють послуговуватися власною «істиною», своїм світоглядом, який базується не на Слові Божому, а на власних припущеннях, інтересах, примхах, а також усілякому злі, яким переповнене нерозкаяне людське серце (див. Мк. 7:21-23). При чому, варто додати, більшість людей такий стан речей цілком задовольняє, принаймні, до пори до часу, доки «посіяне» зло не дасть неочікувані «плоди» (див. Гал. 6:7,8). Проте це станеться згодом, у часі, у майбутньому, яке більшість людей сприймає абсолютно в райдужних тонах і намагається зовсім не нагадувати собі про те, що все погане, що ми коїмо в житті, має свої наслідки, які дають про себе знати в найбільш невідповідний момент…

Цю прописну життєву істину абсолютно всі люди, так чи інакше, засвоюють на власному життєвому досвіді, так що вона не є великою таємницею для когось. Проте найдивовижніше в усьому цьому є те, що ці «прописні істини» люди постійно «забувають», відкриваючи їх для себе знову і знову, звичайно, не уникаючи неприємних, а деколи трагічних наслідків… Як сказано в Біблії: «Хто зберігає заповідь, той зберігає душу свою, а хто не дбає про путі свої, – загине» (Притч. 19:16).

Стосовно ж Біблії. Багато людей воліють її не читати, бо вона постійно нагадує про неприємні для нас речі, які ми намагаємося забути. Принаймні, переважна більшість з нас. Хоча, звичайно, ретельне вивчення Біблії не гарантує, що ми не станемо жертвами власного самопіднесення та гордині: адже нам відкривається істина Божа, що міститься в Біблії, Бог ділиться з нами Своїми планами стосовно світу цього і нашого місця в ньому! Зважаючи на це, може дійсно скластися враження, що ми дійсно «особливі» та «посвячені».

Саме цікаве, що таке враження не буде хибним, адже згідно Біблії, всі ми, хто вважає Ісуса Христа своїм Господом і Спасителем, є «рід обраний, царствене священство, народ святий, люди відновлення…» (1Пет. 2:9). Проте до цього обраного роду може прилучитися кожен охочий: «Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас; візьміть ярмо Моє на себе і навчіться від Мене, бо Я лагідний і смиренний серцем, і знайдете спокій душам вашим; бо ярмо Моє – благо, і тягар Мій легкий» (Мф. 11:28-30).

Зауважте – всі, але є лише одна умова – упокорення, або як сказав Спаситель у Нагорній проповіді: «Блаженні убогі духом» (Мф. 5:3). А духовна убогість, упокорення – з одного боку, та гординя, самопіднесення – з другого, речі протилежні, абсолютно не сумісні. Тому, щоб стати «обранцем Божим», спершу слід упокоритися перед Богом. А виконання цієї Божої умови робить нас вільними від примх світу цього, бо дозволяє нам вірно сприймати Боже слово, з яким Господь звертається особисто до кожного з нас, і перебування в якому по-справжньому робить нас вільними.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docСтати вільним


Ваш коментар:

Попередній запис

Коротко про гордість

"Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать" (Як. 4:6). "Погибелі передує гордість" (Притчі 16:18). "Бо все, що в світі: похіть ... Читати далі

Наступний запис

Наслідки гордині

У попередньому дописі вже велася мова стосовно того, що вивчення Біблії, причетність до народу Божого може посилити гординю, яка дрімає ... Читати далі