Навчіться довіряти Богові

Погляньте на птахів небесних: вони не сіють, не жнуть, не збирають у житниці; і Отець ваш Небесний годує їх. Хіба ж ви не набагато кращі за них?” (Мф. 6:26)

“Дурниці, – скажуть деякі, – хіба птахи не працюють, нічого не збирають у житниці свої? Гляньте на горобців або ластівок. Скільки вони працюють щоб прогодувати себе та своїх пташенят!” Але Господь тут звертає нашу увагу на зовсім інше – беззаперечно птахи працюють, але вони не переймаються життєвими клопотами. Вони живуть не відволікаючись на малозначущі, другорядні речі. От про таке вільне від зайвого клопоту життя сповіщає нам Господь. Він не говорить про те, щоб у нашому житті не було звичайної передбачливості. Він не говорить про те, щоб ми були безтурботними, безвідповідальними і бездумними людьми.

Чому ми готові без кінця слухати співи птахів? Бо птахи радіють життю. Вони співають і тим хвалять Господа. Але тут виникає запитання. Що заважає нам, людям – образу і подобі Божій, так само радіти життю, прославляючи Господа словами псалма царя Давида:

Господь пасе мене, і нічого мені не бракуватиме.

На місці плодючім, там Він оселив мене; біля води спокійної виховав мене.

Душу мою навернув; навів мене на стежки правди задля імені Свого.

Коли піду навіть у тіні смертній, не боятимуся зла, бо Ти зі мною; жезл Твій і палиця Твоя – вони потішили мене.

Ти наготував переді мною трапезу на очах гнобителів моїх; Ти намастив оливою голову мою, і чаша Твоя, що напоює, найкраща.

І милість Твоя буде йти слідом за мною по всі дні життя мого, й оселюся в домі Господнім на довгі дні.

Вчіться довіряти Богові, покладаючи на Нього всі ваші турботи, “бо Він піклується про вас” (1 Петра 5:7).

P.S. І наприкінці варто додати думку, яку висловив біблеїст, перекладач Андрій Десницький: “Якщо людина йде в церкву за успішністю, вона помилилася дверима. Якщо вона приходить до Христа, то вона приходить точно за адресою, а успішність – додасться, якщо буде на те Його воля. Чи додасться таке розуміння світу, при якому людська успішність вже не означатиме нічого”.

Редакція сайту

Попередній запис

Як ставитись до грошей?

Гроші… Здається, що це лише нарізані аркуші паперу, але вони перетворюють друзів у ворогів і викликають настільки серйозні проблеми в ... Читати далі